1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Göğüslerime ve bacaklarıma saldırdı
Göğüslerime ve bacaklarıma saldırdı

Göğüslerime ve bacaklarıma saldırdı

Taciz ve bıçaklama davasında mahkemeden sürpriz karar

A+A-

Diyarbakır'da evli ve 1 çocuk annesi M.D. (31), evine girerek kendisini taciz eden 63 yaşındaki taksici İhsan K.'yı bıçakladı. Savcı, genç kadının kendini koruduğuna kanaat getirerek takipsizlik kararı verirken, hafif yaralanan İhsan K. hakkında ise 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. M.D., can güvenliğinin olmadığını savunarak koruma istedi.

Diyarbakır merkez Sur ilçesinde yaşayan evli ve 1 çocuk annesi M.D. (33), 1.5 ay önce evli ve 3 çocuk babası İhsan K. (63) adlı taksiciyi bıçakladı. Genç kadın, olaydan sonra serbest bırakılırken, şüpheli taksici tutuklandı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttüğü soruşturmayı tamamlayarak iddianameyi hazırladı. İddianamede evine giren İhsan K.'yı basit tıbbi müdahale giderilecek şekilde bıçaklayan M.D.'nin kendini koruduğuna kanaat getirilerek takipsizlik kararı verildiği belirtildi.

İddianamede M.D.'nin evine giden şüpheli İhsan K.'nin zili çaldıktan sonra kapının açılmasıyla zorla içeriye girdiği, mağdurenin üzerine saldırıp göğüslerini ve bacaklarını ellemeye çalıştığı, genç kadının mutfağa kaçtığı, ancak şüphelinin peşini bırakmayıp cinsel saldırısına devam ettiği, kadının da saldırganı defetmek için hayati tehlike oluşturmayacak şekilde bıçakla yaraladığı belirtildi. İddianamede İhsan K. hakkında TCK'nın 102. maddesi gereği "cinsel saldırı" ve TCK'nın 116. maddesi gereği "Konut dokunulmazlığı ihlal etmek" suçlarından 9 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.