1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Göçük atında kalan evlerin zararları tespit ediliyor
Göçük atında kalan evlerin zararları tespit ediliyor

Göçük atında kalan evlerin zararları tespit ediliyor

Diyarbakır merkez Suriçi bölgesinde önceki gün kaya parçasının kayması sonucu 3 evin ciddi biçimde hasar görmesi üzerine afet bölgesine giden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, zararların tespit edilip, yaraların sarılması konusunda yanlarında ol

A+A-

Diyarbakır merkez Suriçi civarındaki Cevatpaşa Mahallesi'nde kaya parçası kaymasının yaşandığı bölgeye giderek, vatandaşlarla bir araya gelen Baydemir, en büyük tesellilerin can kaybının yaşanmaması olduğunu belirterek, hasar gören üç evin sahipleriyle dayanışma içinde olacaklarını ifade etti.

Baydemir, “En kısa zamanda zararları tespit ederek, yaraların sarılması konusunda tüm gücümüzle yanınızda olacağız” dedi.

Mahallenin son derece riskli bir bölgede kurulduğunu her an bir kaya kayması tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını anımsatan Baydemir, köklü çözüm için kentsel dönüşüm projesi kapsamında olan bölgenin tümünün boşaltılması gerektiğini ifade etti.

Baydemir 14 Eylül Cumartesi günü, saat 11.00'da tüm mahalle sakinlerini birlikte istişare etmek ve karar almak üzere toplantıya davet etti.

HABERE YORUM KAT