1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Göç Vakfı'ndan Bağlar'a ziyaret
Göç Vakfı'ndan Bağlar'a ziyaret

Göç Vakfı'ndan Bağlar'a ziyaret

DİYARBAKIR- Göç Vakfı, Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediye Eş Başkanları Birsen Kaya Akat ve Eşref Güler'i ziyaret etti.

A+A-

Toplumsal dayanışmayı esas alan çocuklara eğitim bursu kampanyasını başlatan Göç Vakfı Bağlar Belediye Eş Başkanları Birsen Kaya Akat ve Eşref Güler'i ziyaret etti.

Göç Vakfı yöneticilerini başkanlık makamında ağırlayan eş başkanlara belediye meclis üyeleri eşlik etti. Kampanya ile ilgili konuşan Göç Vakfı Başkanı Talat Çetinkaya, çocukların en temel haklarıyla yaşamlarını sağlayacak koşulları yaratabilmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını söyledi. Çetinkaya, “Derneklerimizin onlarca üyeleri var.

300-400 çocuğa yardım etme gibi bir hedefimiz var. Onlara atölyeler kurup burslar vereceğiz ve çocuklarımızın becerilerini ortaya çıkarmaya çalışacağız. Ağustos'un 10'una kadar bu kampanyamız devam edecektir” dedi.

Bağlar Belediye Eş Başkanı Birsen Kaya Akat ise, çocuklara yardım etmenin çok önemli olduğunu belirterek, belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Akat, “Her bir programın belli bir bütçeye ihtiyacı vardır. Bu tür faaliyetlerin yürütülebilmesi için belli bir bütçe elzemdir. Bizim kafamızda belirlediğimiz bir taslak var. Bütçeye göre plan yapacağız. Bu anlamda elimizden geleni yapacağız. Bu tür toplumsal etkinliklere her zaman kapımız açık olacaktır” diye konuştu.


(YRT-YHY-Y)

HABERE YORUM KAT