1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Göç fırsatçıları ve yağmacılara göz açtırılmıyor
Göç fırsatçıları ve yağmacılara göz açtırılmıyor

Göç fırsatçıları ve yağmacılara göz açtırılmıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar nedeniyle Sur ilçesini terk etmek zorunda kalan halkın evlerinin yağmalandığı ve nakliye ücretlerinin fazla alındığı yönündeki şikayetler üzerine denetim yaptı.

A+A-

Denetimlerde, ticari amaçla trafikte faaliyet yürüten araçlar, hurdacılık yapan ve ikinci el eşya satan işyeri sahipleri bilgilendirildi, böyle bir şeye aracılık edilmemesi konusunda uyarıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar nedeniyle Sur ilçesini terk etmek zorunda kalan halkın evlerinin yağmalandığı yönündeki şikayetler üzerine Yenişehir ilçesi eski Hal’de bulunan hurda ve ikinci el eşya alıcı ve satıcılarının işyerlerini denetledi.

İşyeri sahiplerini konu hakkında bilgilendiren ve böyle bir şeye aracılık etmemeleri konusunda uyaran ekipler, böyle bir uyarı ve bilgilendirme yapıldığına dair tutanak tuttular. İşyeri sahipleri ise, denetim çalışmasının yerinde olduğunu, bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklarını söylediler.

Nakliye ücretlerinin fazla alındığı şikayetleri üzerine denetim

Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube ekipleri ise Sur’da ikamet ettikleri evlerden taşınan mağdur ailelerden nakliye ücretlerinin fazla alındığı şikayetleri üzerine denetim yaptı. Urfakapı ve İstasyon Caddesi’nde yapılan denetimlerde, ticari amaçla trafikte faaliyet yürüten pikap türü araçların yetki belgesi ile fiyat tarifeleri denetlendi. Denetimlerde ticari amaçlı trafikte faaliyet yürütmeye uygun olmayan araçlar hakkında Ulaştırma Bölge Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar yapılarak, yasal işlemler başlatıldı. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT