1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Global Bilgi Diyarbakır Çağrı merkezi açılıyor
Global Bilgi Diyarbakır Çağrı merkezi açılıyor

Global Bilgi Diyarbakır Çağrı merkezi açılıyor

2008’in son çeyreğinde faaliyete geçecek Diyarbakır Çağrı Merkezi’yle Diyarbakır’a yaklaşık 700 kişilik bir istihdam sağlayacak. Diyarbakır Çağrı Merkezi tüm ülkeye hizmet sunacak. İstanbul’dan arama yapan bir müşterimizin çağrısı

A+A-

TÜRKİYE’de yüzde 51 pazar payına sahip Global Bilgi’nin Genel Müdürü Bahadır Pekkan, 3’üncü nesil cep telefonu hizmetinin ülkede başlamasıyla birlikte, kendilerinin de çağrı hizmetlerini görüntülü olarak vereceklerini kaydetti. 2009’dan itibaren GSM abonelerinin, çağrı merkezine görüntülü olarak ulaşacaklarını söyleyen Pekkan yeni bir devir açacak gelişmeyle ilgili şu bilgileri verdi: “3’üncü nesil teknolojisinin kullanımına başlanmasıyla birlikte insanlar cep telefonlarından çağrı merkezi hizmetini görüntülü alacaklar. Bunun için çalışıyoruz, 2009’da gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.”KAMU DA ÖNEM VERİYORKamu kuruluşlarının da artık vatandaşı müşteri olarak görmeye başladığını belirten Pekkan, Ulaştırma, Maliye ve Sağlık Bakanlıkları da çağrı merkezi hizmeti vermeyi düşündüğünü açıkladı.

Diyarbakır’a çağrı merkeziPEKKAN, tüm Türkiye’ye hizmet veren İstanbul, Yalova, İzmir ve Erzurum çağrı merkezlerinin ardından, Doğu Anadolu’ya da yatırım yapacaklarını ifade etti. Pekkan, “Bölgedeki ilk yatırımını Erzurum’a yapan Global Bilgi, 2008’in son çeyreğinde faaliyete geçecek Diyarbakır Çağrı Merkezi’yle Diyarbakır’a yaklaşık 700 kişilik bir istihdam sağlayacak. Diyarbakır Çağrı Merkezi tüm ülkeye hizmet sunacak. İstanbul’dan arama yapan bir müşterimizin çağrısı Diyarbakır’daki müşteri temsilcisi tarafından da cevaplanabilecek” dedi.