1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Giysi Bankası'ndan Sur seferberliği
Giysi Bankası'ndan Sur seferberliği

Giysi Bankası'ndan Sur seferberliği

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı Giysi Bankası, Sur’da yaşanan olaylardan sonra daha aktif hale geldi.

A+A-

Sosyal Hizmetler Yardım Şube Müdürü Abdurrahman Karakoyun, Sur’daki zorunlu göçle birlikte giysi ihtiyacının artığını belirterek, Giysi Bankası'nın başlattığı yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu.
 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde 2015 yılında hizmete açılan "Giysi Bankası" Sur’da yaşanan zorunlu göçten sonra daha aktif hale getirildi. Maddi durumu iyi olmayan ve kıyafet sıkıntısı yaşayan çocuk, genç, yaşlı, kadın, engelli ve mülteciler başta olmak üzere birçok kesime yardımının yapıldığı Giysi Bankası'nın çalışmalarını paylaşan Sosyal Hizmetler Yardım Şube Müdürü Abdurrahman Karakoyun, bugüne kadar Sur’dan çıkan çok sayıda çocuğun ayakkabı ve mont ihtiyacını karşıladıklarını söyledi.
 
Her yerden destek
 
Giysi Bankası'na halktan, firmalardan, şehir dışından destek geldiğini ve gelen giysilerin yeni olduğunu söyleyen Karakoyun, “Çoğunlukla kadın, çocuk kıyafetleri, gecelik, iç çamaşırı, ayakkabı ve eşofman takımları bağış olarak gelmekte. Her ihtiyacı olan ailelere yazlık ve kışlık kıyafet yardımında bulunuyoruz” dedi.
 
Kendi kendini yürütebilen bir sistem yaratmaya çalıştıklarını belirten Karakoyun, “İnsanların temel ihtiyaçlarından birisi giyinmektir. Biz de şu an Sur’dan göç eden ailelere yardımlarda bulunmak için bu kampanyanın sürekli işlemesine karar verdik” diye konuştu.
 
“Giysileri her yere ulaştırıyoruz”
 
Sosyal Hizmetler Yardım Şubesi'nin kıyafete ihtiyacı olan ailelerin evlerine giderek tespitte bulunduklarını onların da daha sonra randevu usulü gelip mağazadan ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyleyen Karakoyun, “Aileler giysi bankamıza geldiklerinde onlara çek veriyoruz ve normal mağazadaymış gibi alışveriş yapıyorlar. Dışarıdan gelen aileler kendilerini yardım almaya gelmiş gibi değil, normal bir mağazaya geldiklerini hissetsinler diye bu projeyi aktifleştirdik. Herhangi bir engeli olup, giysi bankamıza gelemeyen yurttaşlar olduğunda ihtiyaçları belirlenerek, elemanlarımız aracılığı ile giysilerin kendilerine ulaştırılması sağlanıyor” şeklinde konuştu.
 
Dayanışma ve destek çağrısı
 
Bu projenin toplumun dayanışma ruhunu ön plana çıkardığını dile getiren Karakoyun, Sur’da yaşanan göçle birlikte giysi ihtiyacının artığını belirterek, Giysi Bankası'nın başlattığı yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT