1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Girişimcilik kursuna katılan kursiyerlere sertifikaları verildi
Girişimcilik kursuna katılan kursiyerlere sertifikaları verildi

Girişimcilik kursuna katılan kursiyerlere sertifikaları verildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, girişimcilik kursuna katılan 30 kursiyere sertifikaları verildi.

A+A-

Hani Kaymakamlığı ve KOSGEB'in ortaklaşa düzenlediği 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne katılan 30 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Hani Kaymakamlığı Kadın Destek Merkezi'nde düzenlenen sertifika törenine, Hani İlçe Kaymakamı İsmail Şanlı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Levent Özsel, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Yüksel Aktay, Hani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Lokman Koç ile kursiyerler katıldı. Kaymakam Şanlı, kamunun en önemli görevlerinden birinin halkın kendisini ifade edebileceği imkanları sağlamak olduğunu söyledi.

Kaymakam Şanlı, "Bu gibi eğitim programları, kamunun vatandaşına imkan sağlamak, yol göstermek, vatandaşını teşvik etmek noktasında attığı son derece önemli adımlardır. Ancak sizlerin kuracağınız ve yapacağınız işi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Önemli olan yapılan işin doğru ve dürüst bir şekilde yapılmasıdır. Bu kursta size yol haritası çıkarıldı. Bu haritada işin zorlukları da anlatıldı. Bu zorluklara karşı kararlı durduğunuzda kolay aşıldığını ileride göreceksiniz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından eğitimini başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları Hani İlçe Kaymakamı İsmail Şanlı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Levent Özsel, Vakıf Müdürü Lokman Koç tarafından verildi.

HABERE YORUM KAT