1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Girişimci ve yenilikçi liderler derneği hızlı başladı
Girişimci ve yenilikçi liderler derneği hızlı başladı

Girişimci ve yenilikçi liderler derneği hızlı başladı

Sosyal sorumluluk duyarlılığı oluşturmak, bu çerçevede bir dizi projeleri hayata geçirmek üzere kurulan Girişimci ve yenilikçi liderler derneği, çalışmalarına başladı.

A+A-
Açıklamalarda bulunan derneğin genel sekreteri Mahmut Yıldızhan, dün Mega Center Alışveriş Merkezi' Toplantı salonunda  geniş katılımlı bir toplantı yaptıklarını belirterek şunları söyledi:
 
'Sosyal sorumluluk çerçevesinde derneğimizin misyon ve vizyonuna uygun olarak başlatmış olduğumuz projemiz olan 'yardımlarınız Yarınlarımız İçin Altın kadar Değerli' projemizi hayata geçirdik.
 
Amacımız bölgemizde ekonomik durumu elverişli olmayan okulları belirleyip, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın hayatlarına az da olsa dokunmak, onlara katkıda bulunmak ve hayatlarını kolaylaştırmak.Bu kapsamda 'İyilik Kutusu' projemizin startını vermiş bulunmaktayız.
 
Projemizde yer almak isteyen hayırsever vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşları Mega Center Alışveriş Merkezi'nde bıraktığımız kutulara kitap, okul eşyası, giyim ve çocuklarımızın hayallerini süsleyecek oyuncakları getirebilirler.
 
Gelin hep beraber el ele verip, gönül birlikteliği yapıp, küçük çocuklarımızın büyük hayalleri için hayal kutumuzda birer hayalde biz yeşertelim. Bu doğrultuda pilot birkaç okul belirleyip, projemizi hayata geçireceğiz.
 
Bu hayır kervanında yer almak isteyen muhtelif sektörlere mensup vatandaşlar, yöneticiler, üniversite öğrencilerini bu çatı altında buluşmaya davet ediyoruz.Amacımız sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında geniş halk kitlelerine hitap eden, vizyonel bakış açısıyla hareket eden bir dernek olmak Eğitim alanında gelişim ve dönüşüm alanlarımızı belirledik.
Ayrıca, bu mukaddes kentte kültürel içerikli etkinlikler düzenlemek, tarihin canlı tanığı, medeniyetler beşiği Diyarbakır'ı ulusal ve uluslar Arenada tanıtabilmek için muhtelif etkinlikler düzenleyeceğiz'.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
 

HABERE YORUM KAT