1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Girişimci iş kadınlarından Vali Kıraç'a ziyaret
Girişimci iş kadınlarından Vali Kıraç'a ziyaret

Girişimci iş kadınlarından Vali Kıraç'a ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır Girişimci İş Kadınları Derneği (DİGİKAD) Başkanı Gülşen Duran yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

DİGİKAD Başkanı Gülşen Duran, yeni görevinde Vali Mustafa Cahit Kıraç'a başarılar diledi. Vali Kıraç'a dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Duran, kadınlar için istihdamı artırmaya yönelik çalışmalar yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Girişimci iş kadınları olarak gerçekleştirecekleri projeler hakkında da bilgi veren Duran, en önemli hedeflerinin kadınlar için istihdamı artırmak olduğunu kaydetti. Kadın kuyumcular, halı dokuma ustalarının artırılması için yapılan projelere değinen Duran köyden kente göç eden kadınlar için istihdamı artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi. Duran, "Kadınların istihdamından ziyade, ekonomik olarak kalkınmaları için girişimciliklerinin hibelerle desteklenmelerinin yeterli olmadığını düşünüyoruz. Kadınların sonraki aşamalarda da hem üretim süresince, hem de ürettiklerinin satış ve pazarlanmasında da desteklenmeleri gerekir" dedi.

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ise DİGİKAD Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı ziyaretten dolayı memnun olduğunu ve kadınların istihdamına yönelik yapılacak her türlü çalışmaya destek sunacaklarını söyledi. DİGİKAD üyeleri Vali Kıraç'ın ardından Vali Yardımcısı Mehmet Yiğit ile projeler hakkında bir süre görüştü.

HABERE YORUM KAT