1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Giresun TSO'dan odamıza ziyaret
Giresun TSO'dan odamıza ziyaret

Giresun TSO'dan odamıza ziyaret

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, odamızı ziyaret ederek çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundu.

A+A-

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Yardımcısı Metin Aslan, Yönetim Kurulu Üyesi Kahraman Papatya ve Genel Sekreter Ferdani Gökdere tarafından karşılanan Çakırmelikoğlu yapmış olduğu ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar tarafından bölgenin siyasi, politik ve ekonomik yapısı hakkında detaylı bilgiler verilen Çakırmelikoğlu bu tür ziyaretlerin farklı kültürlerin birbirini tanıması ve önyargıların yıkılması açısından çok önemli olduğunu belirtti.

DTSO Başkanı Ahmet Sayar ise fikirsel çatışmaların en büyük sebebinin, birbirimizi tanıma noktasında eksikliklerimizden kaynaklandığını belirterek şunları söyledi; “Empati yapmak ve önyargılarımızdan arınmak, toplumların birbirini anlaması açısından çok önemlidir. Bizler empati yapabildikçe anlamsız önyargılarımızdan arınabilir ve toplumsal kaynaşmayı ve bütünlüğü sağlayabiliriz.”

Yerel seçim sonuçlarına ve son dönemler gündemde olan demokratik özerklik projesine de değinen Sayar, özerkliğin sanılanın aksine ayrılıkçı bir proje olmadığını, Avrupa Birliği uyum sürecinde yerel yönetimlerin güçlenmesiyle paralellik gösteren bir proje olduğunu dile getirdi.

Ziyaret karşılıklı plaket takdimiyle sona erdi.
 

HABERE YORUM KAT