1. HABERLER

  2. DIŞ HABERLER

  3. 'Gidersen kaybedersin Ronaldo'
'Gidersen kaybedersin Ronaldo'

'Gidersen kaybedersin Ronaldo'

Manchester United bütün yazını, Cristiano Ronaldo'yu kaybetme korkusuyla geçirdi. 'Futbol kölesi' Ronaldo'nun kalması için şimdi devreye Ryan Giggs girdi...

A+A-

Aylardır Cristiano Ronaldo'nun, United'i terkederek Real Madrid'e transfer olacağı iddiaları yapılmış, menajer Sir Alex Ferguson da tıpkı taraftarlar gibi C.Ronaldo'ya ve menajerine öfke kusmuştu.

Ronaldo'nun takımda kalması için, Premier Lig'de mücadele eden diğer takımların antrenörleri bile telkinde bulunmuş, Real Madrid'e gitmek için hevesli olan Ronaldo'nun aklı iyice karışmıştı.Manchester United'in son 15 yılına damgasını vurmuş isim Ryan Giggs, Ronaldo konusunda artık devreye girdi. Ronaldo'ya tavsiyede bulunacak son isim olan Galli futbolcu,  'Büyük paralar kazanmayı herkes ister. Ama menajerler futbolcuların hayatlarıyla ilgilenmezler. Onların tek derdi, kazanacakları paralardır' diyerek, takım arkadaşına menajerlerin kurbanı olmaması öğüdünü verdi.Tecrübeli futbolcu, 'Birçok futbolcu büyük paralara karşılık takım değiştirmek isteyebilir. Ama oyuncuların hayatında o paralar neyi değiştirebilir. Yabancı bir futbolcu, nereye giderse gitsin evini özleyecektir. United, Ronaldo'nun evidir ve evinden ayrılan herkes gibi Ronaldo'nun da gözü hep geriye bakacaktır' sözleriyle, bir anlamda da kendi kariyerinden bir kesiti özetlemiş oldu.Çünkü 90 yılların fırtına ismi Ryan Giggs'e, tıpkı Real Madrid'in Ronaldo'ya talip olduğu gibi Milan talip olmuş, Giggs transferden son anda caymıştı.O dönemde Milan'a gitmeyen Ryan Giggs, Gary Neville ve Paul Scholes gibi sembol isimlerden biri olurken, Galli futbolcu, Ronaldo'nun da kalması halinde, takımın sembol isimlerden biri olacağını ifade etti.