1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gıda tarım ve hayvancılık müdürü görevden alındı
Gıda tarım ve hayvancılık müdürü görevden alındı

Gıda tarım ve hayvancılık müdürü görevden alındı

Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Ali Koçkaya, görevden alındı.

A+A-

Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Ali Koçkaya, görevden alındı. Koçkaya, görevden alındığını bugün yayınlanan Resmi Gazete'den öğrendiğini belirterek, takdir yetkisinin bakanın olduğunu söyledi.

Diyarbakır'da 3 yıldır görev yapan Mehmet Ali Koçkaya, sürpriz bir şekilde görevden alındı. Bursa'da tarım il müdürü yardımcısıyken başarılı çalışmalarından dolayı memleketi Diyarbakır'a il müdürü olarak atanan Koçkaya, görevden alındı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında " Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan, açık bulunan birinci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Diyarbakır İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Mustafa Ertan Atalar'ın atanması, 657 sayılı Kanunun 71 ve 76'ncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2'nci maddesi gereğince uygun görülmüştür." denildi.

Konu ile ilgili yapacak herhangi bir değerlendirme olmadığını anlatan Koçkaya, "Bugün Resmi Gazete'de Diyarbakır'a bir müdürün atandığını öğrenmiş oldum. Yapacak bir şey yok. Takdir yetkisi sayın bakanımızdır." dedi.