1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gıda tarım ve hayvancılık müdürü değişti
Gıda tarım ve hayvancılık müdürü değişti

Gıda tarım ve hayvancılık müdürü değişti

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü değişti. Silvan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde, geçici görevle vekalet eden Mahmut Kutlu'nun yerine asaleten Diyarbakır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden Hıdır

A+A-

Silvan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Kutlu eski görev yerine dönerken, yerine Diyarbakır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden Hıdır Şimşek atandı. Silvan'da en kısa sürede çiftçilerin sorunlarını çözüme ulaştıracaklarını belirten, Silvan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hıdır Şimşek, “Misyonumuz ilçe Tarım Müdürlüğü olarak tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak kırsal alanda yaşam standartlarını yükseltmek ülkemizin ihtiyacı olan güvenilir gıda ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliği sağlamaktır. Vizyonumuz ise kurumsal ve idari dönüşümü tamamlamış yetkin bir kurum olmak, tarımın her konusuna çözüm üretebilecek kadar uzman, kırsal alanlarla beraber kentlerde etkin paydaşların ve tüketicilerin her an ulaşabilecekleri kadar yakın olmaktır.

Amacımız gıda tarım ve hayvancılık konularında projeleri hayata geçirmek çiftçilerimizin tarımsal konularda kurslar düzenleyerek sorunlarını yerinde tespit ederek uygun çözüm önerileri ile katılımcı bir yöntem ile tartışarak geliştirmek ve en kısa sürede bu sorunları çözüme ulaştırmaktır hedefindeyiz. Silvan ve ambar barajları ve sulama tünelinin bitmesi ile beraber 2,5 milyon dekar arazi sulanacaktır. Bununla beraber ürün çeşitliği artacak buna paralel olarak eğitim ve ekonomik alanda büyük bir değişim olacaktır. Tarım işçiliği gelişecek işsizlik azalacak birim alanında ürün artışı 3-4 kat artacak. Doğudan batıya göç azalacak, tüketici bir toplumdan üretici bir topluma geçilecektir. Önem arz eden tarımsal konularda periyodik olarak kurslar açarak önder çiftçilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Tüm bu hizmetleri kurumlar arası ilişkilerin sıcak tutulması beraber hareket edilmesi ve ortak payda da buluşmayı amaçlamaktayız" dedi.

HABERE YORUM KAT