1. HABERLER

  2. SPOR

  3. GİAD'tan Diyar'a destek açıklaması
GİAD'tan Diyar'a destek açıklaması

GİAD'tan Diyar'a destek açıklaması

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor'a yapılan haksızlıklara karşı tepkiler doruğa ulaştı.

A+A-
Güneydoğu Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Tazner Polat Yılmaz'da bir açıklama yaparak haksızlıkların kabul edilemez olduğunu belirtti.
 
İşadamı Yılmaz yaptığı açıkalmada, Sevgili Diyarbakırlılar ve Diyarbakırspor Sevdalıları,
adının önünde ne olduğunun ya da kime veya hangi kuruma bağlı bulunduğunun Önemi olmaksızın içinde Diyarbakır geçen tüm klüpler bizimdir ve her biri memleketimiz için değerlidir, anlamlıdır.
 
Diyarbakırspor play off rövanş maçında tüm ülkenin gözleri önünde haksızlığa uğradı. Bir yıllık emeği, şampiyonluğu yaptıkları yapacaklarının garantisi olan bir hakem tarafından acımasızca gasp edildi. Federasyon tamamlanamayan maç hakkında kararını verinceye kadar bu haksızlığı olanca nefesimiz ve gücümüzle haykırmak ve anlatmak zorundayız. Tüm sivil toplum kuruluşlarını, siyasi parti temsilcilerine çağrıda bulunuyoruz. Belki Türkiye spor tarihinde bir ilki sağlarız ve bir kentin uğradığı bu haksızlığı Elbirliğiyle ortadan kaldırırız.
 
Ha yapamazsak tarafımızı belli ederiz ki buna bir daha cüret edilemesin. Diyarbakır insanının umutlarıyla bu kadar kolay oynanılamasın. Barışçı, şiddet içermeyen, Haklıyken haksız olmayacağımız bir eylem Tarzı için Önerilerinizi ivedilikle bekliyoruz.
Esen Kalın
Tanzer Polat Yılmaz
 

HABERE YORUM KAT