1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GİAD:Gaziantep'te soysuz ve iğrenç bir saldırıydı
GİAD:Gaziantep'te soysuz ve iğrenç bir saldırıydı

GİAD:Gaziantep'te soysuz ve iğrenç bir saldırıydı

Gaziantep'te düğüne yapılan bombalı terör saldırısında 51 vatandaşımızın hayatını kaybetmesinin ardından STK'lardan tepki yağıyor.

A+A-

Güneydoğu Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Tanzer Polat Yılmaz yaptığı açıklamada, Gaziantep'te yapılan saldırının vahşi ve iğrenç bir saldırı olduğunu söyledi.

Yapılan basın açıklaması şu şekilde;

Saygıdeğer Basın Mensupları,

Tırmanışa geçen şiddet olayları, yitirilen yaşamlar ve bu gelişmelerin etkilediği yüzbinlerce yurttaş adına sivil toplum olarak duyduğumuz üzüntü ve  kaygı gün geçtikçe artmaktadır.

Gaziantep'te meydana gelen vahşet hiçbir ideolojiyle açıklanamayacak derecede soysuz, iğrenç bir saldırıdır. Tamamen sivil insanların bulunduğu bir düğün törenini hedef alabilecek kadar gözü dönmüş canilerin en kısa sürede adalete teslim edilmelerini umut ediyor, bekliyoruz.

Toplumsal barışa kast eden bu girişimleri lanetlemekle birlikte,  iç huzurun tekrar tesisi adına yürütülecek tüm süreçlerin takipçisi olma kararlılığımızı ifade etmek isteriz. Fetö terör örgütünce planlanan darbe girişimine şanlı bir mücadeleyle karşı koyan toplumsal iradenin, kollektif yaşamı tehdit eden tüm faktörlerin ortadan kaldırılması adına da hakim kılınması gerektiğini düşünüyor, böylesi bir yaklaşımın geleceğimiz için hayati öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda siyasal iradenin, ülkenin her anlamda önünü açacak girişimlere hız vermesi ve bu çalışmaların başta sivil toplum olmak üzere tüm kesimlerce desteklenmesi gerektiğini belirtmek isteriz.

Diyarbakır, Van, Elazığ, Gaziantep ve son olarak da Şanlıurfa'da meydana gelen menfur saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimiz ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, saygılar sunuyoruz.

HABERE YORUM KAT