1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GİAD Başbakan'ın ziyaretini çok olumlu karşıladı
GİAD Başbakan'ın ziyaretini çok olumlu karşıladı

GİAD Başbakan'ın ziyaretini çok olumlu karşıladı

DİYARBAKIR - Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'a yapmış olduğu ziyarette bölgeye yönelik açıklamış olduğu kapsamlı ekonomik yatırım ve teşvik hamlesi umut verdi.

A+A-

Güneydoğu Girişimci İş Adamları Derneği (GİAD),  Başbakan Binali Yıldırım ve Hükümet kanadının neredeyse tamamının bölgeye yapmış olduğu ziyareti değerlendirerek, bölge adına çok olumlu olduğu vurgulandı.

"STK'LAR UMUTLANDI"


Güneydoğu Girişimci İş Adamları (GİAD) Derneği Yönetim Kurulu Başkan'ı Tanzer Polat Yılmaz, Başbakan Binali Yıldırım'ın bölgeye yapmış olduğu ziyaretin çok önemli olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: "Bilindiği üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın , Diyarbakır'ı ziyaretleri çerçevesinde, "Doğu ve Güneydoğu Yatırım ve Destek Hamlesi", kamuoyuna bizzat kendileri tarafından tanıtılmıştır.

Bölgede faaliyet gösteren ve bölgenin gerçeklerinden en fazla etkilenen kesimlerden biri olan iş adamlarından kurulu bir sivil toplum kuruluşu olarak, yapılan her çalışma, ekonomiye sağlanan her destek, atılan her adım, bizim için değerlidir ve bu topraklardaki tabirle başımızın üzerindedir.

"BU DEFA KESİNTİYE UĞRAMASIN"

Ancak, bu bölgenin en büyük talihsizliği, iyi niyetli çalışmaların, 2016 yılında Mardin'de açıklanan ekonomik ve sosyal paket gibi, siyasi gelişmelerden olumsuz şekilde etkilenmesi ve kesintiye uğramasıdır. Arzu ettiğimiz odur ki bu heyecan verici destek paketi, sağlanacak huzur ortamıyla birlikte kendine uygulama atmosferi bulabilsin, bölge adına pozitif neticeler verebilsin.

Özellikle, üretim ve istihdama yönelik tedbirleriyle önemsediğimiz ve konuya olan ilgi ve duyarlılığımız sebebiyle uygulama sürecinde sivil toplum katkısını sunmaktan mutluluk duyacağımız bu hamlenin, özelde ilimiz ve bölgemiz, genel olarak da tüm ülkemiz için hayırlı neticeler vermesini temenni ediyor, saygılar sunuyoruz."

HABERE YORUM KAT