1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GGC'den TOKİ Başkanı Ergün'e ziyaret
GGC'den TOKİ Başkanı Ergün'e ziyaret

GGC'den TOKİ Başkanı Ergün'e ziyaret

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Veysi İpek, gazetecilerin konut ihtiyaçlarının giderilmesi için TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile görüştü.

A+A-

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nda yapılan görüşmede TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ile GGC Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Ceylan'da
hazır bulundu.

Bölgede zor şartlar altında görev yapan gazetecilerin konut sorununu TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'a aktaran GGC Başkanı Mehmet Veysi İpek, TOKİ'nin yapılan yazışmalara olumlu yanıt verdiğini belirtti. İpek, TOKİ Başkanlığı'ndan mühendislerden oluşan bir heyetin Nisan 2014'de Diyarbakır'a geldiğini, basın sitesi için yer belirleme çalışması yaptığını anımsattı.

İpek, Diyarbakır'da yapılacak projeye Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin de dahil edilmesi yönündeki talebini yineledi.

Diyarbakır'ı önümüzdeki günlerde ziyaret edeceğini söyleyen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün, gazetecilerin konut talebini değerlendireceklerini söyledi. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye'de ve özellikle de Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yeni bir toplu konut hamlesini gerçekleştireceklerini ve konut ihtiyacı olan herkesi konut sahibi yapmayı hedeflediklerini
söyledi.

Yapılacak konutların mimari yapılarına da değinen TOKİ Başkanı Turan, “Örneğin Diyarbakır'da yapılacak konutları Diyarbakır'ın mimari yapısına uygun olarak projelendirip inşa edeceğiz. Gazetecilerin o bölgede zor şartlarda görev yaptığını biliyorum. Bende Mardin'de doğdum ve ilköğretimi orada okudum.
Talebinizi değerlendirmeye alacağız. Konut sahibi olmak isteyen tüm vatandaşları da konut sahibi yapacak yeni bir çalışma yürütüyoruz ” dedi.

Bölgede görev yapan gazetecilerin konut sahibi olabilmesi için GGC Yönetim Kurulu'nun 6 ay önce başlattığı girişime Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'da destek vermişti.

HABERE YORUM KAT