1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GGC'den gazetecilere kürtçe dil kursu
GGC'den gazetecilere kürtçe dil kursu

GGC'den gazetecilere kürtçe dil kursu

GGC tarafından gazetecilerin Kürtçe okuma ve yazmalarını geliştirmeleri amacıyla Kürtçe Dil Kursu açılacak. Kurslar, bölgede görev yapan gazetecilere Kürtçe'nin kurallarıyla öğrenilmesine katkı sunacak.

A+A-
 Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) tarafından Kürtçe Dil Kursu açılıyor. Kurslar hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan GGC Başkanvekili İbrahim Yakut, duyuruyu dün yaptıklarını ve kursa şu ana kadar 15 kişinin başvurduğunu söyledi.
 
Bu sayının daha da artacağını ifade eden Yakut, “Cemiyet olarak Bölgede görev yapan gazeteciler için ciddi bir ihtiyaç olan Kürtçe'nin kurallarıyla öğrenilmesine katkı sunmak istedik.  Bölgede çoğu gazeteci doğal olarak Kürtçe biliyor. Ancak Kürtçe'nin gramer ve dil kuralları ile okunması yönünde ciddi bir eksiklik vardı. Bu kurstaki amacımız Kürtçe'nin Kurmanci lehçesinin gramer, yazım kuralları ve okumasının öğrenmesini sağlamak olacak.” dedi.
 
Kursun 11 Ocak Cumartesi günü başlayacağını belirten Yakut, “Kurs, haftada üç gün saat 18.00-20.00 arasında Sümer Park'ta Cemiyetimize tahsis edilen sınıfta verilecek. 3 ay boyunca sürecek olan kurslar için Kürdi-Der tarafından görevlendirilen bir öğretmen tarafından eğitim verilecek” dedi.
Kurslara katılmak isteyen gazetecilerin GGC Başkanvekili İbrahim Yakut'a 0505 727 40 02 telefonundan ulaşarak isimlerini yazdırılabileceği bildirildi.
 

HABERE YORUM KAT