1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GGC ve Diyarbakır Barosundan Habercilik semineri
GGC ve Diyarbakır Barosundan Habercilik semineri

GGC ve Diyarbakır Barosundan Habercilik semineri

DİYARBAKIR - Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC), Diyarbakır Barosu ile Fojo Media Institut'un (İsvec Fojo Basın Enstitüsü) desteğiyle çatışmalı ortamlarda daha duyarlı habercilik nasıl yapılabileceğine dair 3 günlük seminer başladı.

A+A-
Seminerde, silahlı çatışma ile ilgili konularda haber yapmak için katılımcı gazetecilerin kapasitelerinin pekiştirilmesi amaçlanıyor. Kervansaray Oteli'nde yapılan ve Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı Veysi İpek'in açılış konuşmasını yaptığı seminerin ilk günkü oturumunda, Mayınsız Bir Türkiye İnisiyatifi Koordinatörü Muteber Öğreten ve Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi de sunum yaptı.
Seminerde Muteber Öğreten, kara mayınlar konusunda gazetecilere bilgi verdi. Baro Başkanı Tahir Elçi de 'Uluslararası İnsancıl Hukuk ve Çocuk Hakları' konusunda katılımcılara bilgi verdi.
Seminerin yarın ki bölümünde ise halkın doğru ve tarafsız bir biçimde bilgilendirilmesi ve çatışma haberlerinin eğitici ve objektif olarak sunulması konusunda gazetecilere yardımcı olmak ve bazı basit ama etkili yöntemlerin tanıtılması amacıyla 'Duyarlı Çatışma Haberciliği' konusunda Peter du Toit, bilgilerini paylaşacak.

HABERE YORUM KAT