1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GGC Mhp il başkanlığını kınadı
GGC Mhp il başkanlığını kınadı

GGC Mhp il başkanlığını kınadı

GGC, Diyarbakır Mhp il başkanlığının basın mensuplarına olan davranışı sert bir şekilde kınadı.

A+A-

Diyarbakır MHP İl Başkanlığı tarafından bugün yapılan basın toplantısında; Diyarbakır'daki görevli basın mensupları bir görev olarak bu toplantıyı izlemiş ve İl Başkanlığı'nın Kürt sorunu çözümü ve Akil İnsanların bölge gezilerine ilişkin açıklamalarını haberleştirmişlerdir.

Basın toplantısının bitişi sonrasında gazetecilere basın metni kapalı zarf içinde teslim edilerek içine 50 TL para bırakılmıştır.

Bunu gören GGC üyesi gazeteci arkadaşlarımız, tepki gösterip yaşanan bu etik dışı durumu kurumumuza bildirmişlerdir.

Bizler bölgede görev yapan gazeteciler, çalıştığımız kurumlardan emeğimiz karşılığında hak ettiğimiz ücret-maaşı alan ve bu meslekle hayatını idame ettiren insanlarız. Ne bir siyasi partinin, ne bir kurumun vereceği paraya ihtiyacımız olmadığını, hiçbir kurumun veya siyasi partinin açıklamasını da para karşılığında yazmadığımızı, bundan sonra da yazmayacağımızı buradan belirtmek istiyoruz.

MHP İl Başkanlığı'nın yapmış olduğu bu hareket ne kadar ahlaktan yoksun ise,  zarfı almakta o derece ahlaksızlıktır.

Bu bölgede görev yapan gazeteciler her zaman, insan hakları, adalet ve demokrasi için halkın haber alma özgürlüğü amacıyla görev yapmışlardır. Bu görevleri yaparken şehit olmuş, yaralanmış, şiddete maruz kalmış, gözaltına alınmış veya tutuklanmıştır.

Bütün bunlar ortada iken, bölgemizde gerçek anlamda gazetecilik yapan arkadaşlarımızın tamamı hiçbir zaman kendilerine yönelik böyle onursuzca bir teklife prim vermemiş ve bundan sonra da vermeyecektir.

MHP İl Başkanlığı'nın yapmış olduğu bu hareketi şiddetle kınıyor ve bölgedeki gazetecileri başkalarıyla karıştırmamalarını tavsiye ediyoruz.

GGC YÖNETİM KURULU

HABERE YORUM KAT