1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GGC Mardin'de toplandı.
GGC Mardin'de toplandı.

GGC Mardin'de toplandı.

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Mardin'deki meslekdaşlarının sorunlarını dinlemek ve yanlarında olmak için yönetimi kentte topladı.

A+A-

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, (GGC) Yönetim Kurulu olağan toplantısını Mardin'de gerçekleştirdi.

GGC Başkanı Veysi İpek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mardin Valisi Turhan Ayvaz ve Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu'nu makamında ziyaret ettikten sonra Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda yönetim kurulu olağan toplantısı yapıldı.

Toplantı öncesi konuşan GGC Başkanı Veysi İpek, tamamen üyelerin fikirleri doğrultusunda uzlaşmayı amaçladıklarını, bu kapsamda ilk toplantılarını Mardin'de üyeleriyle yapmayı kararlaştırdıklarını söyledi. Evrensel değerler doğrultusunda haber yapan meslektaşlarının yalnız olmadığını GGC'nin tüm üye ve bileşenleriyle birlikte yanlarında olduğunu vurgulayan İpek,  “Mardin'in farklı kültür ve yapısının herkesi etkilediğini, beraberliğimizden güç doğacağını mesleğimizde ortak paylaşımda birbirimize katkı sunacağımız gibi ülkemizde özellikle kendimize uyguladığımız otosansür ve sansüre karşı ortak bir mücadele yapabileceğimizi söyleyebiliriz. Özellik küçük şehirlerde meslektaşlarımız kendilerine otosansür uyguluyor. Bundan sonra tüm meslektaşlarımızın görüş ve önerileriyle çalışmalarımızı yürüteceğiz. Başkan ve yönetim kurulu üzerindeki işleyiş tüm üyeleri içine alarak kurumsal hale kurumsal bir kimliğe bürünecektir. Herkesin özgür fikir ürettiği bir mekanizma haline gelerek ve demokrasinin nasıl işlediğini tüm topluma öğretmeli yol göstermeliyiz” dedi.

TOPLUMUN BEKLENTİLERİNİN FARKINDAYIZ
Yönetime geldikleri 7 aylık sürede yaptıkları çalışmaları anlatan Veysi İpek, “Meslek örgütü olarak meslektaşlarımızın sorunlarını gidermek için uğraşlar veriyoruz. Toplumun bizden beklentileri büyük olduğunun farkındayız.. Çıkarmaya hazırladığımız yayın organlarıyla toplumun nabzını tutacak, çözüm odaklı taslaklarımız ile toplum ile çözüm iradesi arasında köprü kurmayı planlıyoruz” diye konuştu.

VEFA ÖRNEĞİ

Nusaybin İlçesi'ne geçen Veysi İpek başkanlığındaki GGC Yönetim Kurulu ile Mardinli Gazeteciler, ilçede uzun yıllar gazete çıkaran 75 yaşındaki meslektaşları Abdulkadir Asman'ı evinde ziyaret etti. Hasta olan Asman, gözyaşlarına hakim olmadığı gözlenirken, geçmiş yıllar yad edildi.

GGC Yönetim Kurulu daha sonra kendi arasında yaptığı toplantıda 2 ay sonra Batman'daki üyelerinin ev sahipliğinde meslektaşlarıyla buluşmaya karar altına aldı.

HABERE YORUM KAT