1. HABERLER

  2. VEFAT-TAZİYE

  3. GGC başsağlığı mesajı yayınladı
GGC başsağlığı mesajı yayınladı

GGC başsağlığı mesajı yayınladı

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Üyesi Adnan Avuka'nın Yeğeni Abdulkadir Eriker Cumartesi günü uğramış olduğu bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir.

A+A-
Geçtiğimiz Cumartesi günü Kırklareli'de komşusu İ.E adlı kişi tarafından tabancayla öldürülen 25 yaşındaki Abdulkadir Eriker'in cenazesi Mardin'e getirilerek aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. 
 
Şaaroğlu ailesinden olan Abdulkadir Eriker  babası emekli şoför Abdulkerim Eriker ”Oğlum çok iyi bir insan kimseyle alıp vereceği yoktu.Oğlum askerliğini yaptığı sırada komutanları kendisini çok sevdikleri için uzman çavuş olarak atanmasını yaptılar. 4 yıla yakın uzman başçavuşluk görevi yaptıktan sonra bu meslekten ayrıldı ve Kırklareli askeri malzeme satan bir iş yeri açtı. İş yerinin yanındaki çarşı esnafı İ.E adındaki şiki hiçbir sebep yok iken tabancayla öldürdü. İddiaya göre Mardinlidir diye hep yan yan bakıyordu. Benim oğlum hiç kimseye zararı yoktu sadece ülkesini ve insanları seven bir kişiliği vardı.”dedi.
 
Aynı zamanda Gazeteci Adnan Avuka'nın yeğeni olan Abdulkadir Eriker'in taziyesi Mithat Yücesoy erkek taziye evinde kabul ediliyor. Mardin'deki gazeteciler Adnan Avuka'yı taziye evinde ziyaret ederek başsağlığı dileklerini ilettiler.
 
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti bir başsağlığı mesajı yayınladı, mesajda "Merhuma Allah'tan Rahmet Eriker ve Avuka Ailelerine başsağlığı diliyoruz" 
 
Bizlerde Diyarinsesi ailesi olarak merhuma Allahtan rahmet değerli meslektaşımıza başsağlığı diliyoruz
 
Adnan AVUKA Tel : 0 532 473 79 79
 

HABERE YORUM KAT