1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gezer, Elçi'ye yapılan saldırıyı kınadı
Gezer, Elçi'ye yapılan saldırıyı kınadı

Gezer, Elçi'ye yapılan saldırıyı kınadı

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer, Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesini kınadı. Bu olayın çirkin bir provokasyon olduğunu belirten Gezer, hiçbir oyunun Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozamayacağını kaydetti.

A+A-

Bu olayın çirkin bir provokasyon olduğunu belirten Gezer, hiçbir oyunun Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozamayacağını kaydetti. 
AK Parti Bağlar İlçe Başkanı

Erkan Gezer, Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesini yaptığı açıklama ile kınadı. Gezer, Tahir Elçi'yi katledenlerin bir an evvel bulunmasını isteyerek, "Hiçbir oyun birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Tahir Elçi, son konuşmasında, 'bu kadim coğrafyada, bu kadim şehirde şiddet ve silah istemiyoruz. Asırlarca beraber yaşamış halklar arasında kavga istemiyoruz’ demişti.

Bu alçakça saldırıya ilişkin adli ve idari soruşturma bütün titizliği ile devam etmektedir. En kısa sürede faillerin yakalanacağına ve cezalandırılacağına inanıyorum. Saldırıyı lanetliyor, tüm demokratik çevreleri duyarlı olmaya ve yapılan saldırıya demokrasi kuralları çerçevesinde kınamaya davet ediyorum. Çatışmada hayatını kaybeden Tahir Elçi'ye ve şehit polisimize rahmet, yaralananlara acil şifalar diyorum” diye konuştu.


(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT