1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gerilim yaşandı
Gerilim yaşandı

Gerilim yaşandı

Diyarbakır E Tipi Cezaevi önünde basın açıklaması yapmak isteyen Bdp'li Milletvekili Özdal Üçer ile emniyet yetkilisi arasında gerginlik çıktı.

A+A-

Bir süreden beri Cezaevinde açlık grevine giren mahkumlara destek vermek amacıyla Diyarbakır E Tipi Cezaevi önünde açıklama yapmak isteyen Bdp'lilere polis izin vermedi. Bunun üzerine Bdp Milletvekili Özdal Üçer ile emniyet yetkilisi arasında gerginlik yaşandı.
 
CEZAEVİ ÖNÜNDE

Cezaevi önünde güvenlik gerekçesiyle basın açıklamasına izin verilmeyeceğini karşı kaldırımda açıklama yapabileceğini söyleyen emniyet yetkilisi, "Bize verilen talimatlar bunlar, siz gelip burada medyanın önünde şov yaparak gibi olmaz" derken Üçer de, "Şu an konuşan sizsiniz, şov yapan sizsiniz. Eş başkanımıza size mi soracağım diyen bir Başbakan'ı bile ben tanımam" dedi.

İNSANLAR ÖLMESİN

Üçer, "Biz cezaevinde insanlarımızın ölmesine tanıklık etmeyeceğiz, gözümüzün önünde gençlerimiz açlık grevlerinde ölsün bizim de sesimiz çıkmasın. Daha dün televizyona çıkıp da ağlamayan insan değildir diye şov yapanlar bugün kendi gençlerinin kendi yakınlarının gözü önünde cezaevinde ölüm oruçlarına yatmış olan yakınlarına destek olmaya gelen insanlara muamelesini biz insanlık dışı olarak değerlendiriyoruz" dedi.

GERİLİM YAŞANDI

Cezaevi karşısında Bdp Milletvekili Özdal Üçer ile Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk'un açıklamasının ardından kısa süreliğine oturma eylemi yapıldı. Yapılan oturma eyleminin ardından kalabalık grup bir taziyeye katılmak üzere yürüyüş yaparken, açıklama olaysız sona erdi.

Etiketler :