1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Geri sayım başladı
Geri sayım başladı

Geri sayım başladı

HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Feleknas Uca, Çınar'da Yeşil ve Eski mahallelerde düzenlenen şölenlere katıldı. Seçmenlerine seslenen Felaknas Uca, "Yaşanan bu büyük coşku karşısında 7 Haziran için sabırsızlanıyoruz. Özgürlük halayı için sabırsızlanıyor

A+A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın DAİŞ saldırıları sırasında söylediği "Kobanê düştü, düşecek" sözlerini eleştiren Uca, "Kendine Kürdüm, diyen hiç kimse Erdoğan'ın bu sözlerinden sonra onun yanında saf tutamaz. Bu sözlere rağmen 'Kendine Kürdüm' diyenler eğer onun yanında saf tutuyorlarsa kesinlikle Kürtlükle hiçbir alakaları kalmamıştır bu kişilerin" diye belirtti.
 
 
AKP'de siyaset yapan Kürt siyasetçileri eleştiren Uca, "Partiniz Kürt sorununu inkar ederken, çözüm sürecini sabote ederken, Kobanê ve Şengal'de Kürtlere düşmanlık yaparken nasıl o partide siyaset yapıp onların yanında saf tutabiliyorsunuz. Onurlu bir barışta yerinizi almak için AKP'den istifa edin. Gelin halkınızın yanında yerinizi alın" çağrısında bulundu.
 
 
Ergani'de şölen
 
 
Ergani'de HDP İlçe Örgütü de, seçim çalışmaları kapsamında Saray Mahallesi'nde şölen düzenledi. Çarşı Merkezi'nde bulunan Seçim bürosundan Aziziye Mahallesi'ne kadar davul ve zurnalar eşliğinde yürüyen yüzlerce yurttaş, sık sık HDP ve PKK Lideri Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Şölen geç saatlere kadar davul ve zurnalar eşliğinde çekilen halaylar ve havai fişek gösterimi ile devam etti.
 
 
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Ambar beldesinde de, Demokratik Gençlik Federasyonu (DEM-GENÇ) tarafından "Xwedî Derkeve" hamlesi kapsamında HDP'ye destek şöleni düzenlendi. Şölen için kurulan sahneye "Lı diroka xwe xwedi dere", "Lı raye xwe xwedi derkeve" pankartları asıldı. Etkinlikte konuşan DEM-GENÇ üyesi Suat Karagöz, "Bilindiği üzere seçim sürecindeyiz. Bu önemli seçimlere sayılı günler kala gençliğin üzerine düşen misyonu yerine getirmek için elinden gelen çabayı göstermiştir. Bizler başlatılan 'Xwe derkeve' hamlesi kapsamında oylarımıza ve onurumuza sahip çıkacağız" dedi.
 
Şenlik, yerel sanatçı Hozan Zeyneddin'in seslendirdiği şarkılar ve çekilen halaylarla geç saatlere kadar sürdü.
 
BİSMİL
 
HDP Bismil İlçe Örgütü de 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala köy ziyaretlerini aralıksız sürdürdü. Anons aracından çalınan müzikler eşliğinde köyleri ziyaret eden HDP'liler yurttaşlar tarafından coşkuyla karşıladı. HDP ve DBP Bismil ilçe örgütleri eş başkanları ile Bismil belediyesi eşbaşkanlarının yanı sıra onlarca araçlık konvoyla 19 köye ziyaret gerçekleştirildi. Köy ziyaretleri sırasında özellikle kadınların partililere olan ilgisi görülmeye değerdi. Köy ziyaretleri sırasında yapılan konuşmalarda AKP hükümeti ve Erdoğan'ın din üzerinden siyaseti eleştirildi. Öte yandan 7 Haziran günü herkesin sandıklara sahip çıkması gerektiği vurgulandı.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT