1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gerger Diyarbakır'a bağlanmak istiyor
Gerger Diyarbakır'a bağlanmak istiyor

Gerger Diyarbakır'a bağlanmak istiyor

Adıyaman'ın 61 yıllık ilçesi olan Gerger'in Belediye Meclis üyeleri Adıyaman'dan yeterli hizmetleri alamadıklarını iddia ederek, Diyarbakır'a bağlanmak için meclis kararı aldı.

A+A-
Adıyaman'ın Gerger İlçe Belediyesi Diyarbakır'a bağlanmak için meclis kararı aldı. Nisan ayı meclis toplantısı Saadet Partili Zeynal Aslan başkanlığında gerçekleşti.
 
Yapılan toplantıda Başkan Zeynal Aslan, yeteri kadar hizmet alınmadığını belirterek, Malatya'ya bağlanmayı önerdi. Meclis üyeleri Diyarbakır'a bağlanmanın daha doğru olacağını belirterek, oylama yapıldı.
 
Yapılan oylamada 9 meclis üyesinden 6'sı Diyarbakır'a, Başkan Zeynal Aslan Malatya'ya bağlanılması yönünde oy kullanırken, 2 meclis üyesi çekimser kalarak oy kullanmadı.
Diyarbakır'ın Büyükşehir olması nedeniyle kendilerine daha fazla hizmet geleceğini kaydeden Başkan Zeynal Aslan, “Aldığımız bu karar sisteme dair bir karardır.
 
Adıyaman'dan beklentilerimiz bir türlü karşılanmadı. 2002'den beri AK Partiye ilçemizden her zaman yüksek oy çıkmaktadır. Her tarafta yollar, binalar yapılırken Gerger ilçesi halen eksi bütçesi kısıtlı hükümetler dönemini yaşıyor. Adıyaman'dan istediğimizi alamıyorsak başka ile bağlanmanın doğru olacağı kanaati oluştu. Ben Malatya'yı önerdim ancak oy çokluğuyla Diyarbakır'a bağlanma kararı çıktı. Evraklarımızı hazırlayacağız ve önce Valiliğe sonra İçişleri Bakanlığına sunacağız. Diyarbakır'ın büyük şehir olması nedeniyle yatırımlardan daha fazla pay alacağımızı düşünüyorum. Adıyaman'ı kendi lügatimizden silme kararı aldık. Diyarbakır'ın bize daha fazla sahiplik edeceğine inanıyoruz” dedi.
 
Diyarbakır kararının Gergerliler tarafından sevinç ve mutlulukla karşılandığı belirtilirken, konuya Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı ile Adıyaman Bürokrasisinin nasıl bir yaklaşım göstereceği de merak konusu.
 
 
(Gerger Fırat Gazetesi)

HABERE YORUM KAT