1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gerçeği çarpıtıyorlar
Gerçeği çarpıtıyorlar

Gerçeği çarpıtıyorlar

Kayapınar Belediyesi, Diyarbakır Söz Gazetesi'nde 28 Kasım günkü tarihli sayısın birinci sayfadan yer alan 'Belediye İnfazı' haberiyle ilgili yazılı açıklamada yaptı.

A+A-
Kayapınar Belediyesi, Diyarbakır Söz Gazetesi'nde 28 Kasım günkü tarihli sayısın birinci sayfadan yer alan 'Belediye İnfazı' haberiyle ilgili yazılı açıklamada yaptı. 
 
Belediye tarafından yapılan açıklamada, Zabıta müdürlüğümüzün yaptığı kontroller sırasında İntim Hazır Beton firmasına ait araçların kaçak yapılara beton servis yaptığı, bu gerekçelerle cezai işlem yapıldığı belirtildi
 
Diyarbakır Söz Gazetesi'nin 28 Kasım tarihli gazetesinin birinci sayfasında yer alan 'Belediye İnfazı'  haberiyle ilgile Kayapınar Belediyesi tarafında yazılı açıklama yapıldı. Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada, “ İlçemiz imar yapılaşmanın en çok olduğu bölge olması nedeniyle Diyarbakır'daki birçok hazır beton firması bölgemizde iş yapmakta. Uygun beton döken ve belirtilen koşullarda iş yapan firmalar hakkında belediyemiz tarafından bu güne har hangi bir yaptırım ve engel çıkartılmamıştır. Belediyemizin kaçak yapılaşmaya karşı büyük bir çaba ve gayret içinde olduğu kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bu çaba sırasında birçok kez çalışanlarımız saldırıya maruz kalmıştır “ denildi.
 
Kaçak yapılan beton satan iki firmaya ceza kesildi
 
Belediye açıklamasında,” Belediye zabıta ekiplerimiz yaptığı denetimler sırasında İntim Hazır Beton Firması'na ait 06 BH 2338 plakalı pompa,21 AU 727 plakalı pompa 06 BH 2339 plakalı mikser ve 06 DK 5787 plakalı mikser araçlarının Küçe mahallesindeki kaçak yapılana hazır beton sattığı ve dökümü yaptığı resimlerle tespit edildiği için cezai işlem yapılmıştır. Belediye olarak haberde konu edilen firmamız hedef alınmıştır haberinin gerçeği yansıtmadığı, aynı şekilde kaçak yapılara hazır beton satan Diyarbakır'da faaliyet gösteren Mersin Hazır Beton firması hakkında aynı işlem yapılmıştır “ denildi.
 

HABERE YORUM KAT