1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Genel Sekreterliğe atanan isim belli oldu
Genel Sekreterliğe atanan isim belli oldu

Genel Sekreterliğe atanan isim belli oldu

Kamu Hastaneleri Diyarbakır Genel Sekreterliğine Uzm Dr. Murat Kanğın atandı.

A+A-
Bir süre önce görevden alınan Doç. Dr. İbrahim Uygun'un yerine uzun yıllar Diyarbakır Çocuk Hastanesi'nde başarıyla görev yapan Uzman Doktor Murat Kanğın Asaleten atandı.
Alınan bilgiye göre, Kanğın'ın bu sabah  resmi olarak göreve başladı .
 
Uzun yıllar Diyarbakır Devlet ve Çocuk Hastaneleri'nde başhekimlik görevlerini başarıyla icra eden Uz. Dr. Murat Kanğın'ın, Kamu Hastaneleri Diyarbakır Genel Sekreterliği görevine atanması, gerek vatandaşlar ve gerekse sağlık camiasında da olumlu olarak karşılandı.
Başhekim Kanğın'ın gerek doktorluk ve gerekse başhekim olarak yöneticilik görevlerini başarıyla yaptığını ve rüşdünü ispat ettiğini belirten vatandaşlar ve sağlık camiası mensupları,
Kanğın'ın özellikle UMATEM bünyesinde yaptığı çalışmalara dikkati çektiler.
 
Diyarbakır'da iki yılı Aşkın bir süredir hizmet veren Uçucu ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nin (UMATEM) bir hayli başarılı çalışmalara imza atmıştı.
 
Diyarbakır Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Diyarbakır Devlet Hastanesi işbirliğiyle açılan UMATEM'e ilk başlarda başvurular çok sınırlı olmuştu. Ancak gerek sosyal hizmet uzmanları gerekse de doktorların gayretli çalışmaları bir yıl da sonuç verdi ve pek çok madde bağımlısı tedavi oldu.
 
O dönemde Diyarbakır Devlet Hastanesi Başhekimi olan Uz. Dr. Murat Kanğın'ın Aktif çalışmaları ve gayretleri sonucunda, UMATEM madde bağımlıların neredeyse tek umudu haline gelmişti.
 
Doktor Arkadaşlarıyla beraber, mesai kavramı gözetmeksizin büyük gayretler sarf eden Murat Kanğın'ın çabaları, beklenen sonucu vermiş ve UMATEM'de, uzman doktor gözetiminde tedavi görenlerin büyük çoğunluğu eski sağlıklarına kavuşmuştu.
Aylarca süren tedaviler sonucunda, sosyolog ve psikologların da bizzat çalışmaya katılmalarıyla, bir hayli olumlu sonuçlar alınmıştı.
 
Teknik donanımı ve personelleriyle beraber tam donanımlı merkezde madde bağımlıları, yoğun tedaviler ve terapiler sonucu madde bağımlılığından kurtulmuşlardı.Artık hasta olan kişilerin kendilerinin başvurup tedavi olmak istedikleri merkezde, 2009 yılı içersinde 312 genç ve çocuk ayakta, sağlık tehlikesi risk altında olan 54 bağımlı ise hastanede yatarak tedavi gördü.
 
DOĞU VE GÜNEYDOĞU'NUN EN BÜYÜK HASTANESİ DİYARBAKIR GAZİ YAŞARGİL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
 
Her gün onlarca başarılı Ameliyatın yapıldığı, ülkemizin sayılı sağlık ve tedavi merkezlerinden birisi olan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapacak ve ilimizdeki bütün kamu hastanelerinin genel sekreterlik görevini icra edecek olan Murat Kanğın'ın, göreve Atanmasıyla beraber kolları sıvadığı ve öncelikli olarak, hastanelerin son durumları hakkında, detaylı bir rapor istediği belirtiliyor.  
 

HABERE YORUM KAT