1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gençlikte antrenörler çalıştayı
Gençlikte antrenörler çalıştayı

Gençlikte antrenörler çalıştayı

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Abdullatif Umut ve Spor Şube müdürü M. Hanifi Altınboğa kurum Antrenörleri ile birlikte bir çalıştay düzenlediler.

A+A-

Seyrantepe spor salonunda yapılan Antrenör çalıştayında Antrenörlerin sorunları görüş ve önerileri alınırken ilimizde sporu nasıl daha ileri taşıyabiliriz konusu ele alındı. Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube müdürlüğüne getirilen M. Hanifi Altınboğa kurum Antrenörleri ile yapılan çalıştayda önemli konulara değindi.

ALTINBOĞA' DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Spor Şube Müdürü Altınboğa' Antrenörlere uyarılarda bulunarak bir iki sporcu peşinden koşmak yerine halka inmelerini istedi.

"Daha çok halkın içine inin" diyerek, "Sadece başarılı 1-2 sporcunun peşinde koşmayın. Varoş semtlerdeki çocuklarımıza spor yaptırın. Onları sokak köşelerinden kötü alışılanlıklardan ve internet köşelerinden kurtarıp boş zamanlarını iyi değerlendirin. Çocuklarımıza spor ahlakını,toplum sevgisini, yurt sevgisini, ahlaklı yaşam biçimini ve fedakarlığı anlatın. Bunları yaptığımız zaman başarılı oluruz. Bu konuda sıkı denetimler yapacağız. Madem bu çocuklar bizim çocuklarımız ve bizim geleceğimiz diyorsak daha çok duyarlı olmalıyız daha çok çalışmalıyız" dedi

HABERE YORUM KAT