1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gençlik ve Değişim Derneği dezavantajlı 6 genci İtalya ve Ukrayna’ya gönderiyor
Gençlik ve Değişim Derneği dezavantajlı 6 genci İtalya ve Ukrayna’ya gönderiyor

Gençlik ve Değişim Derneği dezavantajlı 6 genci İtalya ve Ukrayna’ya gönderiyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır Gençlik ve Değişim Derneği, dezavantajlı 6 genci İtalya’ya ve Ukrayna’ya gönderecek.

A+A-

Yaklaşık 7 yıl önce Diyarbakır’da kurulan Gençlik ve Değişim Derneği, dezavantajlı gençlerin Avrupa hayalini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor.

Bu kapsamda 22-29 ekimde Recoaro Terme'da gerçekleştirilecek olan ‘Think, Share, Learn!’ adlı eğitim kursuna Romanya, İngiltere, Bulgaristan, Yunanistan, Litvanya, Portekiz, Polonya, Türkiye, İtalya ve Macaristan'dan toplam 30 kişi katılım sağlayacak.

30 kişilik ekibin arasındaki 3 kişi, Diyarbakır Gençlik ve Değişim Derneği tarafından Türkiye'deki dezavantajlı gençler arasından belirlenecek. Yine 9-16 ekim 2016 tarihleri arasında Ukrayna'nın Sumy şehrinde gerçekleştirilecek Simulation Games: Seeking Asylum adlı eğitim kursuna da dezavantajlı 3 kişi gönderilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Gençlik ve Değişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Umut Suvari, İtalya'da gerçekleştirilecek eğitim kursuna 3 katılımcı göndereceklerini söyledi.

Suvari, "Gençlik alanında faaliyetler yürüten bir sivil toplum kuruluşunun çalışmalarında aktif olarak yer alan, en az orta düzeyde İngilizce bilen, daha önce uluslararası projelerde yer alma şansını pek bulamamış, Türkiye'nin az gelişmiş bölgelerinde ikamet eden adaylara öncelik vereceğiz. Eğitim kursuna katılmak isteyen gençlerin bugün başvuruda bulunmaları gerekiyor. Türkiye'den katılım sağlayacak kişilerin yol ücretleri 360 euroya kadar, vize giderleri, konaklama, yeme-içme gibi tüm temel masraflar ise proje kapsamında karşılanacaktır.

Yine 9-16 Ekim 2016 tarihleri arasında Ukrayna'nın Sumy şehrinde gerçekleştirilecek ve Türkiye, Ukrayna, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan, İsveç, Hırvatistan ile Romanya'dan katılımcılar yer alacağı Simulation Games: Seeking Asylum adlı eğitim kursuna 3 kişiyi gönderiyoruz.

Gençlik ve Değişim Derneği, bu tür fırsatlardan özellikle dezavantajlı gençlerin yararlanmasını esas aldığı için, üyelik, bağış, katılım ücreti gibi talepleri, her zaman ilkesel olarak reddetmektedir” dedi.

(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT