1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gençlik Spor’dan Kadınlar günü etkinliği
Gençlik Spor’dan Kadınlar günü etkinliği

Gençlik Spor’dan Kadınlar günü etkinliği

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 8 Mart kadınlar günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi.

A+A-

Gençlik Spor İl Müdürlüğü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir takım etkinlikler düzenledi. Kadın Doğum Hastanesi’nde etkinlik düzenleyen İl Müdürlüğü, daha sonra Seyrantepe Tarta pistte kurum çalışanları ve sporcularla da yürüyüş düzenledi.
 
Ardından Ziya Gökalp Kapalı Spor Salonu’nda genç kadın basketbol müsabakası düzenlendi. Bu etkinliklere katılan Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Demir, tüm kadınların 8 Mart Kadınlar gününü kutladı.
 
Kadının sadece bir anne değil; öğretmen, psikolog, danışman ve anlatmakla bitmeyecek daha birçok rol üstlendiğini dile getiren Demir, “Kadınlarımız sadece evin içinde değil iş ve toplumsal hayatımızda da çok önemli bir role sahiptir. Geleceğimizi yetiştiren ve şekillendiren, toplum hayatında erkeklerden çok daha zor şartlarda çalışmak zorunda bırakılan kadınlarımızın bu özel gününü en kalbi duygularla kutlar, gelişimin ancak kadınların toplumlarda hak ettikleri yeri bulmalarıyla mümkün olacağının altını çizmek isterim. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun” diye konuştu.

 

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler