1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gençlik Spor Müdürü Umut'tan sert yanıt
Gençlik Spor Müdürü Umut'tan sert yanıt

Gençlik Spor Müdürü Umut'tan sert yanıt

Gençlik Spor İl Müdürü Abdüllatif Umut Diyarbakır'a son 2 yılda sayısız tesisler kazandırıldığını, hesabını veremeyeceği hiç bir işin olmadığını söyleyerek son günlerde kendisi ile ilgili çıkan haberlerin maksatlı olduğunu söyledi.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK

Umut, Seyrantepe'de bulunan tesisin 04.05.2013 tarih itibariyle ASKF'ye devredildiğini, hukuken hiç bir sorumlulukları olmadığını sözlerine ekleyerek şunları ifade etti: "Seyrantepe'de bulunan tesis belediye imar planında itfaiye alanı olarak geçmektedir. Bu tesisi 04.05.2013 tarihi itibariyla  Diyarbakır ASKF'ye devretmişiz. Burayla ilgili hiç bir sorumluluğumuz kalmamıştır. Buna rağmen  oraya bir şeyler yapmak istesekte, belediye bu alanla ilgili izin vermemektedir. Oraya en ufak bir portatif tribün yapımına dahi belediye bu alanın itfaiye alanı olduğundan izin verilmedi. Buyursunlar orayı spor alanı olarak belediyeye imar değişikliği yaptırsınlar. Bu konuyu çarpıtarak yapılan haberler tamamen maksatlıdır ve hangi çevreler tarafından yapıldığını çok iyi biliyoruz"

Gençlik Spor İl Müdürü Abdullatif Umut, son iki yılda Diyarbakır ve ilçelerine sayısız tesisler yapıldığını, halen inşatı süren ve proje aşamasında olan tesislerinde sırada olduğunu vurgulayarak, "Benim alnım açık, Allaha çok şükür veremeyeceğimiz hiç bir hesabımız yoktur. Benim dönemimde, Yenişehir'e 2 tane, Bismil, Dicle ve Çınar'a spor salonları, Ergani, Bismil, Silvan, Dicle ve Yenişehir'e Gençlik Merkezleri ve okuma salonları, Yine Hani ve Yenişehir'e yüzme salonları, Kayapınar'a yapılacak olan olimpik yüzme havuzu projesi ise devam  etmektedir.  Ayrıca Silvan, Bismil, Çınar ve Yenişehir'e 2 tane olmak üzere bu ilçlerimize sentetik çim sahaları tümü son iki yılda yapılan ve 215 Milyon TL'ye mal olan tesis ve hizmetlerdir. Şahsım ile ilgili basında çıkan olumsuz haberler tamamen yıpratma ve maksatlıdır. Bunları yapanların kimler olduğunu çok iyi biliyoruz. Benim asla makam mevki korkum yok, beni tanıyanlar çok iyi bilir, bizler Allah korkusu olan harama el uzatmıyacağını bilen insanlarız. İnsanda biraz vicdan merhamet olur, bu kadar pervazsız bir şekilde aslı astarı olmayan haberlerle, yaptığımız hizmetlerin takdirini kamuoyuna bırakıyorum" 

HABERE YORUM KAT