1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gençlik Spor İl Müdürü Demir: 'Bunlar uydurma ve iftiradır'
Gençlik Spor İl Müdürü Demir: 'Bunlar uydurma ve iftiradır'

Gençlik Spor İl Müdürü Demir: 'Bunlar uydurma ve iftiradır'

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor 1968 Kulübü Başkanı Bedirhan Akyol'un Gençlik Spor Müdürlüğü ile ilgili iddialarına ilişkin olarak İl Müdürü Mehmet Demir, ispata davet etti.

A+A-

Diyarbakırspor 1968 Kulübü Başkanı Bedirhan Akyol, Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün Kulübünü mahkemeye vermesi nedeniyle istifa etmiş ayrıca, Kurumun Cumhurbaşkanlığı makamına ve şahsına hakaret eden kulüplere destek açıklamasına, İl Müdürü Mehmet Demir'den sert cevap geldi.

"AKYOL İSPAT ETSİN"

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir yaptığı açıklamada, bu açıklamaların çok çirkin ve iftiralarla dolu olduğunu belirterek, hem kurum olarak, hem de şahsi olarak bunları ortaya atanları ispata davet etti.

İl Müdürü Demir daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:,"Diyarbakır'da spora hizmet etmekle görevli bir kurum olduklarını belirtrek hiç bir kulüp ayrımı yapmadan, devletin kendilerine tanıdığı ölçülerde  hizmet ettiklerinin altını çizerek şunları söyledi: "Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak, bugün basında çıkan, Diyarbakır 1968spor Kulübü Başkanı Sayın Bedirhan Akyol'un iddiaları tamamen uydurma ve gerçek dışıdır.

"UYDURMA VE İFTİRADIR'

Hele ki Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili söyledikleri ise tamamen iftira olmakla birlikte, şahsımı ve kurumu yıpratmaya yöneliktir. Sayın Akyol madem böyle bir açıklama yaptı, bu iftiralarını ispatlamak zorundadır. Diyarbakır 1968spor Kulübü ile ilgili olarak 2013 ve 2014 yıllarında kullanımla alakalı benden önce başlayan bir hukuki durumdur.

Bizler sonuçta burada atanmış müdürler olarak verilen görevleri yapmakla görevliyiz. Hiç bir ayrıma tabi olmaksızın tüm kulüplerimize eşit şekilde hizmet etmekteyiz. Kaldı ki Proffesyonel Liglerde mücadele eden Amedspor'a bile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün emri ile 10 yıllık ücretsiz kullanım hakkı verilmiştir. Sayın Akyol'un açıklamalarını kesinlikle kabul etmiyorum. Birde asıl tezat olan şey bizler art niyetli olsak, kurum personeli olan bir kişiyi Diyarbakır 1968spor kulübünü çalıştırmasına izin vermezdik. Kendisine düşen görev bunları ispatlamasıdır, bu iftiralar ve çirkin ithamlar karşısında, hem şahsım, hem de kurum olarak hukuki zeminde hakkımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilmesini isterim' dedi

HABERE YORUM KAT