1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gençlik örgütlerinden İpek'e ziyaret
Gençlik örgütlerinden İpek'e ziyaret

Gençlik örgütlerinden İpek'e ziyaret

Federal Kürdistan Bölgesel yönetimindeki çeşitli partilerin gençlik örgütleriyle bağımsız gençlik örgütlerinden oluşan 15 kişilik bir heyet Türkiye'deki Kürt sorununun çözümüne müdahil olup katkı sunmak amacıyla Diyarbakır'a geldi. Büyükşehir Belediyesi'n

A+A-

KDP ve YNK'nin yanı sıra komünist, sosyalist, İslamcı gibi toplumun çeşitli kesimlerini temsil eden heyet İpek'i ziyaret etti.  İpek konuklarını Başkan Danışmanı İlhan Diken ile birlikte karşıladı. Gençler görüşmede her bölgedeki gençlik örgütleriyle bir araya gelip Ulusal Gençlik Konferansı düzenlemek istediklerini belirtti. Heyet, gençlik konferansının her bölgedeki Kürtleri bir araya getiren ulusal konferansa giden önemli bir aşama olacağını bildirdiler. Heyeti Diyarbakır'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İpek de gençlerin sorunun çözümüne ilişkin göstermiş oldukları katkı ve çabaları çok anlamlı ve değerli bulduklarını ifade etti. İpek, içerisinde çeşitli materyallerin bulunduğu birer çanta hediye ettiği konuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Heyet, 15-16 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır'da yapılacak Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Kürt Konferansına katılacak. Liluz Otel'de yapılacak konferansa Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), DTK, Kürt siyasi partileri ve STK'lar katılacak.48 kurum, 140 delege ile 80 aydın, yazar ve akademisyenin sunacağı konferans, toplamda 200 katılımcıyla gerçekleşecek. Konferansta, çözüm süreciyle ilgili tartışmalar yapılarak, çözüm sürecine güç ve destek sağlayacak kararlar alınacak.

HABERE YORUM KAT