1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gençlik Meclisi'nden 18. Kütüphane
Gençlik Meclisi'nden 18. Kütüphane

Gençlik Meclisi'nden 18. Kütüphane

Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Gençlik Meclisi, topladıkları 2 bin adet kitapla Silvan Gazi İlkokulu'na yeni bir kütüphane daha kazandırdı.

A+A-

2007 yılından itibaren gönüllü bir ekiple yola çıkan Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Gençlik Meclisi, “Her Köye Bir Kütüphane” kampanyası kapsamında 18. kütüphanesini kurdu. 2008 yılında Silvan Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu'na kütüphane kuran Gençlik Meclisi, Silvan'daki ikinci kütüphanesini Gazi İlkokulu'na kurdu.

Yaklaşık 2 bin kitapla kurulan kütüphanenin açılışına Silvan Milli Eğitim Şube Müdürü Hejar Salim Eskiyecek, Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Gençlik Meclisi Eş Sözcüsü Oğur Aksoy, Gazi İlkokulu Müdürü Yavuz Ertuna, Okul Aile Birliği Başkanı Şeyhmus Tanış ve Gençlik Meclisi gönüllüleri katıldı. Açılışın ardından okul adına şube müdürü tarafından Gençlik Meclisi'ne plaket takdim edildi.

Silvan merkez ve köy okullarına kütüphane kurulmasını isteyen okul müdürlerinin taleplerini dikkate alacaklarını ifade eden Gençlik Meclisi Eş Sözcüsü Oğur Aksoy, “Bugüne kadar “Her Köye Bir Kütüphane” projesi kapsamında 18 kütüphane kurduk. Okul müdürlerinden talep gelirse bu talebi dikkate alarak, kütüphane olmayan okullara kütüphane kurabiliriz” dedi.