1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gençlerin Silahı Sanat
Gençlerin Silahı Sanat

Gençlerin Silahı Sanat

Dicle Üniversitesi (DÜ) sinema kulübü öğrencileri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün’ü makamında ziyaret etti.

A+A-

Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün nezdinde teşekkür ederek, çiçek takdim eden kulüp üyeleri, kulüp faaliyetleri hakkında bilgi verdi.


Öğrencilerin sosyalleşerek, ders dışında zaman geçirebilecekleri alanların oluşması bakımından kulübün faaliyetlerine dikkat çeken ve bu faaliyetlerin gerçekleşmesi yönünde desteklerini esirgemeyen yönetime minnettar olduklarını söyleyen kulüp öğrencileri, bu kulübün ileride de faaliyetlerini devam ettirebilmesi için sağlam adımlar atmaya gayret ettiklerini belirtti.

2. dönem itibariyle sinematografi, kısa film ve senaryo atölyelerinin kurulacağını belirten kulüp üyeleri,  bu atölyelerde sertifikalı kurs verileceğini, kısa filmler çekileceğini ve bu filmlerle festivallere katılabileceklerini belirtti.
Özellikle toplumsal sorunları içeren çalışmalarla toplumda bir farkındalık yaratma çabasında olduklarını kaydeden öğrenciler, bunu da sanatla gerçekleştirmeye çalıştıklarını ifade etti.


 Ayrıca alanında tanınmış yönetmen ve oyuncuları da burada ağırlamayı düşündüklerini ifade eden öğrenciler, bugüne kadar desteklerini esirgemeyen rektörlük yönetiminin, bundan sonra da desteklerini beklediklerini ifade etti.
 
Öğrencilerin göstermiş olduğu nezaketten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, gençlerin yüzlerinde Dicle Üniversitesi'nde okumanın gururu ve topluma bir şeyler sunmanın mutluluğunu gördüğünü belirtti.


Böylesi sıkıntılı günler geçiren bölgemizde gençlerin mutluluğuna katkıda bulunduğu için güne daha huzurlu ve mutlu başladığını dile getiren Eyigün, “her şeye rağmen hayat devam ediyor ve öğrencilerimiz bu bağlamda ders dışında zaman geçirebilecekleri ve topluma da katkı sunabilecekleri aktivitelerle hem üniversitemize hem de Diyarbakır’a artı değerler katıyorlar.  Bu tür sanatsal faaliyetlerde içerik olarak toplumun eğitilmesine öncelik verilmesi takdire şayandır. Bu gençler, içlerinde bulunan insanlık sevgisiyle toplumu sanatla dönüştürme çabasındalar. Rabbim, yüzlerinden bu tebessümü, yüreklerinde de var olan bu insanlık sevgisini hiç eksik etmesin” dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler