1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Gençlere istihdam imkanı
Gençlere istihdam imkanı

Gençlere istihdam imkanı

Korunma ve bakım altında bulunan gençlere tanınan istihdam hakkı için ayrılan kadrolara başvurular 10-22 Aralık 2014 tarihlerinde alınacak.

A+A-
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, 2828 sayılı kanunun EK 1'inci maddesi kapsamında korunma ve bakım altında bulunan gençlere tanınan istihdam hakkına ilişkin 2014 yılında ayrılan kadrolara atanma işlemlerinin, Devlet Personel Başkanlığınca yapılacağı bildirildi.
 
Memur unvanlı kadrolara atanacak olan lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunlarının atanma işlemlerinde 2014 KPSS sınav sonuçlarının kullanılacağı ifade edilerek, hizmetli kadrosuna atanacak olan ilköğretim ve ilkokul mezunlarının atanma işleminin ise kura yöntemi kullanılarak yapılacağı kaydedildi.
 
Duyuruya göre, adaylar, Devlet Personel Başkanlığınca her iki grup için ayrı hazırlanan tercih kılavuzunu kullanarak kendi öğrenim gruplarına göre tercihlerini yapmak suretiyle atama işlemi için gerekli başvuruyu yapacak.
 
Tercih kılavuzuna e-devlet şifresi kullanılarak ''www.turkiye.gov.tr'' adresinden ulaşılabilecek. E-devlet şifresi bulunmayan adaylar e-devlet şifresini PTT'ye başvurarak alabilecek.
 
Tercih kılavuzu 8 Aralık'ta
 
Tercih işlemlerinin yapıldığı dönemde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinde görevli personel aracılığı ile gerekli rehberlik hizmeti verilecek. Tercihlerin yapılması sırasında yardım almak isteyen adayların bulundukları ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.
 
Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin tercih kılavuzu adayların inceleyebilmeleri amacıyla 8 Aralık'ta Devlet Personel Başkanlığı ''www.dpb.gov.tr'' adresinde ve e-Devlet kapısı  ''www.turkiye.gov.tr'' adresinde yayımlanacak.
 
2014 yılı kadroları için başvurular ise 10-22 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılacak.

HABERE YORUM KAT