1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gençlere harcanan paraya acımayız
Gençlere harcanan paraya acımayız

Gençlere harcanan paraya acımayız

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten kentte sayıları 50 bin olan aktif sporcu sayısını arttıracaklarını belirterek, “Tüm ilçelerimizde önemli spor altyapısını oluşturarak gençlerimizin ve hemşehrilerimizin daha sağlıklı ortamlarda spor yapmalarını

A+A-

2012'DE 17 MİLYON LİRA
Yapım işleri devam eden, mevcut tesislerin bakım ve onarımı, spor kulüplerine yardım olarak 2012 Ocak ayından Ekim ayına kadar 17 Milyon, 16 Bin 753 liranın Diyarbakır'a aktarıldığını söyleyen İçten, artık arkaya bakmayacaklarını ifade etti.

GENÇLERİMİZ SPOR BİLİMİNİ ÖĞRENECEKLER
Mardin yolu üzerindeki Köşkler Mahallesi'nde bu yılın sonunda hizmete girecek spor kompleksinin modernizasyonu için 4 Milyona yakın para harcandığını belirten Cuma İçten: “Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'la nerede karşılaşırsak karşılaşalım sözü mutlaka Diyarbakır'ın spor yatırımlarına getiriyoruz. Sağ olsunlar O ve Gençlik Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan taleplerimizi her zaman karşılıyorlar. Hizmete girecek bu spor kompleksi sayesinde ilimiz gençleri spor bilimini öğrenecek geleceğe daha emin adımlarla ilerleyecekler. Yani çocuklarımız eline taş yerine top alacak, formalarını giyip spor yapacaklar” dedi.

HERKESİ SPORA DAVET EDİYORUZ
Diyarbakır'da yaşayan kim varsa spora ve spor yapmaya davet eden Cuma İçten “Sporcunun genci yaşlısı olmaz. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Ben de bulduğum her fırsatta yüzmeden, basketbola kadar yapabildiğim sporları yapıyorum” diyerek 2012 yılındaki harcama rakamları hakkında şu bilgileri verdi.

2012 Yılı Yatırım Programında Yer Alan Projeler İçin Gönderilen Ödenek Bağlar Gençlik Merkezi 1 Milyon Lira. Sur Gençlik Merkezi 1 Milyon Lira. Bismil Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası 200 Bin Lira. Silvan Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası 150 Bin Lira. Çınar Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası 75 Bin Lira. Çınar Spor Salonu (250 Seyircili) 300 Bin Lira. Mardin Yolu Spor Tesisleri Modernizasyonu 3 Milyon 799 Bin Lira Bismil Ambar Beldesi Spor Salonu 350 Bin Lira. Diyarbakır Merkez 970 kişilik yurt yapımı 8 Milyon 975 Bin 753 Lira. Bakım Onarım İşleri İçin Gönderilen Ödenek Kulp Spor Salonu Çevre Düzenlemesi İçin 75 Bin Lira Spor Kulüplerine Gönderilen Ödenek 12 Amatör Spor Kulübüne 194 Bin Lira. Spor Toto Teşkilat Başkanlığınca reklam karşılığı gönderilen Ödenekler Valilik tarafından profesyonel ve amatör spor kulüplerine destek 400 Bin Lira. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Futbol Sahası Çok amaçlı Saha, Fitness Salonu, koşu parkuru, kondisyon salonu yapımı 498 Bin Lira.