1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gençlerden anlamlı yardım
Gençlerden anlamlı yardım

Gençlerden anlamlı yardım

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından 'Sen üşürken ben uyuyamam' sloganı ile başlatılan yardım kampanyasında toplanan giyim ve gıda malzemeleri Suriyelilere dağıtıldı.

A+A-
AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca, giyecek, gıda ve battaniyelerden oluşan yardım kolilerini ihtiyaç sahibi Suriyelilere dağıttıklarını söyledi.
 
Koca, “Büyük zulüm ve işkenceden göç edip Diyarbakır'a yerleşen Suriyelilere yönelik yardımlarımız aralıksız devam ediyor. Bu anlamda 'Sen üşürken ben uyuyamam' sloganı adı altında yardım kampanyası ile bölgemizde ve ilimizde ağır kış şartlarıyla mücadele etmeye çalışan Suriyelilere yardım elimizi uzatıyoruz. Yardımseverlerin teslim ettiği kışlık giysiler, battaniyeler, ev eşyaları ve diğer ihtiyaçları toplayarak tespit ettiğimiz ailelere teslim ediyoruz. Bu kampanyada sadece AK Parti Gençlik Kolları üyelerinden değil çok geniş bir kesimden destek aldık” dedi.
 
“SOSYAL İÇERİKLİ PROJELERİ ÖNEMSİYORUZ”
 
AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca, sosyal içerikli projeleri önemsediklerini söyledi. Koca, “Kampanyamız devam ediyor. Bu kapsamda 5 bine yakın, giyim malzemelerini Suriyeli sığınmacılara ulaştırmak istiyoruz. İçinde bulunduğumuz soğuk kış şartlarında çadır kentte yaşayan vatandaşlarımızın üşümemeleri adına bir nebze de olsa katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Suriye'de tüm dünyanın gözleri önünde katliam yapılmaktadır. Bundan sonraki süreçte de insanlığa hizmet için var olan partimizin genç neferleri olarak bu tarz çalışmalara devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT