1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gençler yeşil – kırmızılı renklerin sevdalısı
Gençler yeşil – kırmızılı renklerin sevdalısı

Gençler yeşil – kırmızılı renklerin sevdalısı

Diyarbakırlı Gençler, kentlerinin simgesi olan yeşil-kırmızılı renklerin hayranı olduğunu her fırsatta dile getiriyorlar.

A+A-
Diyarbakır'ın iki profesyonel takımı Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile Yeni Diyarbakırspor AŞ takımlarının ve BAL ligindeki 1968 Diyarbakırspor'un yeşil-kırmızı renkleri taşıyor.
 
İki milyona yakın nüfuslu Diyarbakır'ın gençlerinin tek sevdası haline gelen Yeşil-Kırmızılı renkler, bu renkteki takımlardan birinde yetişip yine bu takımların A takımına yükselmek istiyorlar.
 
Yeşil-Kırmızı sevdası ve A Takım hedefi olanlardan biri olan Yeni Diyarbakırspor'un U-16 takımına yeni gelen genç yetenek Rositav Tutsi, "Dedelerimiz, babalarımız abilerimiz bu sevgiyle yaşıyorlar, bizde onların takipçisiyiz.
 
Ben ve benim gibi yüzlerce binlerce gençte yeşil-kırmızılı renklerin sevdalısıdır. Kentimizi temsil eden Yeşil – kırmızılı takımlarımızın alt yapı takımlarında oynamak yetişmek A takımlarında kentimizi temsil etmek istiyoruz. Tek hedefimiz ve düşüncemiz budur. Önce okul ve futbol takımlarımız diyoruz. Birlik beraberlik içerisinde bir bütün olarak takımlarımızın hizmetindeyiz" dedi.

HABERE YORUM KAT