1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gençler Milli Takım için ter döktüler
Gençler Milli Takım için ter döktüler

Gençler Milli Takım için ter döktüler

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörlüğü bünyesinde uygulamaya başlatılan 'Bölgeler Karması ve Yetenek Gelişim Programı' Siirt'te yapıldı.

A+A-
Siirt Atatürk stadyumunda yapılan 1999,2000 ve 2001 doğumlular seçmeler başarılı olmak için ter döktüler.
 
SEÇMELERDE TANIDIK İSİMLER
 
Milli takım Bölge seçmelerini Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Serkan Bayhan, Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Hüsamettin Olgaç, TFF Bölge Antrenörü Mehmet Budakın, Diyarbakırspor'un eski menajerlerinden İsmet Yılmaz, Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi Dayan, Siirt ASKF Başkanı Ahmet Muhtar Akıncı, Siirt sporun eski futbolcularından Sedat Amcalar, Şirzat Çoktur, Erhan Aydın, sporseverler ile Gazetemizin spor Müdürü Burhan Gül'de izleyenler arasındaydı.
 
BUDAKIN'MİLLİ TAKIMIN ALT YAPISINI HAZIRLIYORUZ
 
Futbol Federasyonu Diyarbakır Bölge Antrenörü Mehmet Budakın, yaptığı açıklamada, "1999,2000 ve 2001 doğumlu gençleri yapılacak turnuva ile keşfedip milli takımın alt yapısına kazanmayı hedefliyoruz. Alternatif oyuncuları bulmak ve geliştirmek hedeflerini taşıyan proje ile amaç genç yetenekleri Milli Takım kadrosuna dahil etmektir. Siirt'te de turnuva düzenleyerek gençlerin deneyimlerini test etmeyi amaçladık. Gençlerde turnuva ile deneyimlerini orta koydular" dedi
 
BÖLGE SPORUNU KONUŞTULAR
 
Siirt ilinde yapılan Milli takım Bölge seçmeleri sonunda Siirt spor camiası Diyarbakır'dan gelen Heyete misafirperverlik örneği gösterirken   Bölge sporu hakkında görüş alış verişinde bulundular.

HABERE YORUM KAT