1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gençler kültür merkezlerine sahip çıktı
Gençler kültür merkezlerine sahip çıktı

Gençler kültür merkezlerine sahip çıktı

Bismil Belediyesi Aram Tigran Kültür ve Sanat Merkezi 1. yıl dönümü, gençlerin çoğunlukta olduğu katılımla coşkuyla kutlandı.

A+A-

Bismil Belediyesi Aram Tigran Kültür ve Sanat Merkezi 1. yıl dönümü nedeniyle verdiği konserle kutlandı. Aram Tigran Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen konsere Bismil Belediye Başkan Yardımcısı Songül Kaptan, BDP Bismil İlçe Eş Başkanı Yasemin Şehmusoğlu'nun yanı sıra ağırlıkta çocuk ve gençlerin katıldığı etkinliğe binlerce kişi katıldı.

Aram Tigran Kültür ve Sanat Merkezinin bir yıllık faaliyet raporları okundu. Okunan raporlarda Aram Tigran Kültür ve Sanat Merkezinde Gitar, Bağlama, Keman, Tiyatro, Arbane ve Kürtçe kurlarında toplam 350 öğrencinin eğitim gördüğü belirtilirken, gençler ve çocuklara dönük kursların artırılacağı belirtildi. Havi fişekler renkli görüntülere sahne olurken, Aram Tigran Kültür ve Sanat Merkezin bünyesinde faaliyet yürüten Koma Kesk u Sor, Koma Denge Aram ve Koma Hivron'un söylediği şarkılar eşliğinde gençler gecenin geç saatlerine kadar halaylar çekti.