1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Genç sporcuların umudu GAP UTAEM
Genç sporcuların umudu GAP UTAEM

Genç sporcuların umudu GAP UTAEM

Diyarbakır’ın geçtiğimiz sene kurulan spor kulüplerinden GAP UTAEM Tarım Spor Futbol Akademisi genç sporcuların umudu olmaya devam ediyor.

A+A-

2015 yılında kurulan GAPUTAEM Tarım Spor Futbol Akedemisi yaz okulunda 70 futbolcuyu kulübün temin ettiği futbol malzemeleri ile birlikte ücretsiz olarak 3 ay boyunca futbol eğitim verdi.  

Konuyla alakalı bilgilendirme açıklamasında bulunan GAPUTAEM Tarım Spor Futbol Akademisi Onursal Başkanı Mehdi Sümerli, “GAPUTAEM Tarım Spor Futbol Akademisi olarak genç sporcuları bünyemizde yetiştirmeye devam ediyoruz. Sporcularımıza her türlü futbol malzemelerini ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Amacımız Diyarbakırlı sporcu genç kardeşlerimizi yetiştirerek büyük kulüplerde oynamasına vesile olmaktır.

Bu amaçla oyuncularımızdan Devran Ay, Sidar Barut, Fırat Sert ve Berat Mutlu Diyarbekirspor kulübü tarafından istenmektedir. Bunun yanı sıra başarılı futbolcularımızdan Kemal Çelik ise Fenerbahçe kulübüne transfer oldu. Bir başka futbolcumuz olan Baver Ekin’in ise 1461Trabzonspor ve Musa Alpaslan Anadolu Üsküdar Kulübü ile transfer görüşmeleri devam etmektedir” dedi. 

GAPUTAEM Tarım Spor Futbol Akademisi olarak 2015-2016 futbol sezonunu başarılı bir şekilde sürdürdüklerini belirten Teknik Sorumlu Remzi Kızmaz ise, “GAPUTAEM Tarım Spor Futbol Akademisi 2015-2016 futbol sezonunda Diyarbakır’da yapılan 2 amatör ve U19 2A gençler ligine katıldık ve GAPUTAEM Tarım Spor Futbol Akademisi U19 2 A gençler liginde şampiyon olduk. Bunun yanı sıra GAPUTAEM Tarım Spor Futbol Akademisi Diyarbakır’da yapılan U12 ve U11 şenlik ligine katıldık. 2016 futbol sezonunda açmış olduğumuz futbol yaz okuluna bu yılda 80 oyuncuya futbol eğitimi verdik. Futbol malzemeleri ücretsiz olarak kulübümüz tarafından temin edildi” diye konuştu. 
 

HABERE YORUM KAT