1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Genç karatecilerin kuşak heyecanı
Genç karatecilerin kuşak heyecanı

Genç karatecilerin kuşak heyecanı

Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübünde yapılan karate kuşak terfi sınavına 50 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Sınavda başarı oranının yüzde yüz olması antrenörleri sevindirdi.

A+A-

Başarı oranı yüzde yüz


Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan, yapılan kuşak terfi sınavından sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, sınavda başarı oranının yüzde yüz olduğunu ve bunun da gençlerin karate sporuna olan yatkınlığının bir göstergesi olduğunu kaydetti.


Kızılaslan, “Gerçekleştirdiğimiz kuşak terfi sınavına karate Milli Takım Antrenörümüz  Mehmet Yazar’da büyük katkısı sundu. Sınavda çocukların gayretli çalışmaları bizi ayrıca mutlu etmiştir” dedi.
 
“Çok güzel bir sınav oldu”


Söz konusu sınavın renkli görüntülere sahne olduğunu anlatan Kızılaslan, “Çok güzel bir sınavı geride bıraktık. Çocukların tümü sınavı başarı ile geçti. Sınav öncesi iki sporcumuzun Doğum günüydü. Kendilerine bir sürpriz yaptık. Çocuklara pasta keserek sıcak bir ortam oluşturduk. Çocuklarımızın hak ettiği yerlere ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz ve bundan böyle de yapmaya gayret göstereceğiz” dedi.


Kızılaslan, daha sonra kuşak sınavını izlemeye gelen Diyarbekirspor yöneticileri, Bilfen Koleji ile Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine ve katılımcı sporcu valilerine teşekkür etti.
 
“Karate Diyarbakır’da ekol oldu”


Karate Milli Takım Antrenörü Mehmet Yazar ise, Diyarbakır’da karate sporunun geliştiğini söyledi. Yazar şöyle devam etti:


“Çok güzel bir sınav oldu. Sınava katılım gösteren 50 sporcunun da başarı gösterip bir üst kuşağa terfi etmesi bizi fazlasıyla sevindirdi. Karate spor dalı son dönemlerde Diyarbakır'da bir ekol olmuştur. Özellikle son yıllardaki çalışmalarımız bu spor dalına yeni bir ive kazandırmıştır. Diyarbakır'da karateye olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Artık uluslar arası turnuvalardan da madalya alıyoruz. Yakın bir zamanda Diyarbakır hem Türkiye genelinde hem de Dünya çapında önemli bir noktaya ulaşacaktır. Bu yıl Dünya şampiyonasını tek puanla kaçırdık. İnşallah önümüzdeki Avrupa Şampiyonasının seçmelerinde en iyi noktada yer edineceğimizi düşünüyorum.”
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler