1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Genç Kalemler Kitap kampanyası başlattılar
Genç Kalemler Kitap kampanyası başlattılar

Genç Kalemler Kitap kampanyası başlattılar

Genç Kalemler Kulübü, Köy okulları için kitap kampanyası düzenledi.

A+A-
Dicle Üniversitesi Genç Kalemler Kulübü, Kütüphanesi olmayan Bismil Güngeçti İlkokulu'na kütüphane yapmak için kitap kampanyası başlattı. 
 
Kütüphane için kitap toplayan kulüp üyeleri aynı zamanda eksik kitapları tamamlamak için üniversitede kermes düzenledi. Kitapları teslim etmek için köye giden üniversite öğrencileri yoğun ilgiyle karşılandı. Köy sakinleri bu duruma çok sevindikleri belirterek kitap kampanyası düzenleyen öğrencileri evlerinde misafir ettiler.
 
Topladıkları kitapları kendi elleriyle kütüphanenin raflarına dizen öğrenciler daha sonra okul öğretmenleriyle voleybol oynadılar.
 
Genç Kalemler Kulübü yönetim kurulu üyesi İdris Yılmaz; 
 
Pazartesi günü kitapları okula teslim ettiklerini ifade eden İdris Yılmaz; Köy halkı ve değerli öğrenci ve öğretmenlerimiz bizleri çok sıcak karşıladılar. Kendi evlerinde misafir ettiler. Öğrencilerin yüzlerindeki mutluluğu görmek emeğimizin boşa gitmediğini anlamamıza yetti ve hayatımız boyunca unutamayacağımız bir anı olarak hafızamızda yer etti. Bir kez daha anladık ki Anadolu'nun her yeri karış karış dolaşılmalı hangi köşede kitabı olmayan bir öğrenci, kütüphanesi olmayan bir okul varsa derhal kitap temin edilmelidir. İşte biz bunun için çalışacağız. çocukların kitap okumadan büyümemeleri için elimizden geleni yapacağız. Kitap kampanyası boyunca desteklerini bizlerden esirgemeyen üniversite yönetimimize, üniversitemizin değerli öğretmen ve öğretmenlerimize, bizlere İstanbul'dan, Afyon'dan, Gaziantep'ten kitap gönderen ve kermesimize katılan herkese teşekkür ederiz. Bizleri konuk eden Güngeçti köyü sakinlerine ve bizlere gösterdikleri ilgiden dolayı Güngeçti okulunun değerli müdürü, öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

HABERE YORUM KAT