1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Genç kaleci eğitim sertifikasyon programı başlıyor
Genç kaleci eğitim sertifikasyon programı başlıyor

Genç kaleci eğitim sertifikasyon programı başlıyor

Diyarbakır TÜFAD başkanı Abdulsamet karakaş yaptığı açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü, Gelişim Ligleri ve amatör liglerde görev alan antrenörlerin gelişimine yönelik “Genç Kaleci Eğitim Sertifikasyon” programı düzenleyeceği

A+A-

4′er gün sürecek ve ücretsiz olacak sertifikasyon programları, TFF Bölge Müdürlüğü'nün bulunduğu illerde gerçekleştirilecek. TFF Bölge Müdürlüğü'ne bağlı illerden de bu eğitim programına katılmak mümkün olacak. Program sonunda, Kaleci Antrenör Çalıştırıcı Diploması niteliği taşımayan eğitim sertifikaları tüm katılımcılara verilecek.

Sertifikasyon programının eğitim sorumlusu TFF Genç Kaleci Gelişimi ve Gelişim Ligleri Kaleci Eğitimi Sorumlusu Eser Özaltındere olacak ve eğitim tarihleri bölgelerden gelecek talebe bağlı olarak Ekim 2013 – Mart 2014 arasında gerçekleştirilecek.

Başvuruların yapılacağı TFF Bölge Müdürlükleri'nin adres ve iletişim bilgilerine www.tff.org adresinden ulaşılabilir. Başvuruların şahsen yapılması zorunludur. Sertifikasyon Programına ilişkin detaylar ve başvuru koşulları aşağıda yer almaktadır.

Sertifikasyon programına ilişkin detaylar:

• Katılım ücretsizdir,

• Programın tamamına (4 gün) katılım zorunludur,

• Eğitimler katılımcıların iş programlarının aksatılmaması amacıyla Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi olacak şekilde gerçekleştirilecek.

• En az 20 en fazla 30 kişi olması durumunda ilgili ilde sertifikasyon programı yapılabilecek.

• Katılımın ön şartı en az TFF “C” Antrenörlük Belgesine sahip olmak.

• Başvurular şahsen TFF Bölge Müdürlükleri'ne nüfus cüzdanı fotokopisi ve antrenörlük belgesi fotokopisinin teslimatı ile yapılabilecek.

• Konaklama, yemek, yol masrafları katılımcıya aittir,

• Saha uygulamalarında katılımcılar aktif olarak görev alacak olup, antrenman malzemelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. TFF tarafından katılımcılara ayrıca malzeme verilmeyecek.

HABERE YORUM KAT