1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Genç Kadınlar Voleybol Şenliği Başladı
Genç Kadınlar Voleybol Şenliği Başladı

Genç Kadınlar Voleybol Şenliği Başladı

Çınar Belediyesi’nin kadınlara yönelik başlattığı etkinlikler kapsamında düzenlediği “Çınar 1. Geleneksel Özgür Genç Kadın Mahallelerarası Voleybol Şenliği” Çınar Belediyesi Meclis Üyeleri ile Jînwar Kadın Merkezi takımlarının karşı karşıya gelmesi ile st

A+A-

Çınar Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü’nün kadınlara yönelik başlattığı etkinlikler kapsamında Çınar Belediyesi Spor Kulübü’nün katkılarıyla “Çınar 1. Geleneksel Özgür Genç Kadın Mahallelerarası Voleybol Şenliği” oynanan ilk maçla start aldı. Çok sayıda kadının izlediği maç öncesi, karşı karşıya gelecek takımlar kura ile belirlendi.

Yapılan belirlemenin ardından takımlar karşı karşıya geldi. 11-13 ve 14-25 yaş grubu şeklinde iki kategoride oluşturulan 9 takımın yer alacağı şenliğin ilk maçında Çınar Belediyesi Kadın Meclis Üyeleri Voleybol Takımı ile Jînwar Kadın Merkezi Çalışanları Voleybol Takımı karşıya geldi. Karşılaşmadan Jînwar Kadın Merkezi 2-0 galip ayrıldı.

Yapılan voleybol şenliği hakkında bilgi veren Çınar Belediyesi Kadın Politikaları Müdürü Halide Türkoğlu, ilk başlarda kadınları spora teşvik etmenin pek kolay olmadığını ifade ederek, “Bu proje ile sporun içinde var olan eril egemen zihniyeti kırmak bunun yanında sporda kadını daha görünür hale getirmek temel politikamız.

Bu kapsamda ‘Çınar 1. Geleneksel Özgür Genç Kadınlar Volaybol Şenliği’ bunun ilk adımı. Daha sonra futbol, tenis ve sporun başka dallarında kadınları görünür kılmak için faaliyetler yürüteceğiz. Ummuyoruz ki bu çalışmalar Çınar’da daha çok ses getirecek. Kadınlar arasında daha çok heyecan yaratacak. Başta da belirttiğim gibi çok zor bir çalışma oldu. Ama verimini çok ciddi bir şekilde aldık. Bu çalışmanın içinden altı mahalleden dokuz takım çıkardık.

Bu 9 takımdan 76 genç kadın Voleybol Şenliği ile sahaya inmiş durumda. Bu bile gelecek açısından bize umut vadeden kadınların hem meslek olarak hem de toplumsal yaşam olarak spor aktivitelerine katılması noktasında yeni yeni nüveler veren bir çalışmadır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT