1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Genç hakemin klasman sevinci
Genç hakemin klasman sevinci

Genç hakemin klasman sevinci

DİYARBAKIR- Diyarbakır bölgesi genç futbol hakemlerinden Lütfullah Aslan, klasman yükselerek ulusal hakemliğe terfi etti.

A+A-
Futbolda 2014-2015 sezonunda profesyonel liglerde görev yapacak hakemlerin klasmanları açıklandı. Diyarbakır'ı liglerde temsil edecek yeni hakemler arasında genç hakem Lütfullah Aslan da var.
 
3 yıl önce başladığı hakemlik serüveninde geçen sezon amatör ve BAL'da düdük çalan Aslan, C Klasmanı'na terfi ederek yeni sezonda profesyonel liglerde görev yapma hakkı kazandı. TFF Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'nün emektar çalışanlarından Azmi Aslan'ın oğlu olan genç hakem, sevinçli, gururlu ve gelecek için umutlu.
 
Futbolla içli dışlı olan bir ailede yetişen Lütfullah Aslan, “Çocukluğumdan beri futbolla ilgileniyorum. Hakem olmak da hedeflerim arasındaydı. Çok çalışıyorum, kendimi geliştirmeye çalışıyorum, ülkemiz ve dünya futbolundaki yenilikleri takip ediyorum. Futbol ve hakemlik benim hayatım. Bu işi kendime meslek edindim. Hedefim her yıl başarılı performans sergileyerek klasman atlamak. Ulaşılmaz diye bir şey yok. Bir gün Dünya Kupası'nda maç yöneten Diyarbakırlı hakem olursam en büyük hayalime ulaşmış olurum” dedi.
 
(HA-YRT-TK-S)
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT