1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Genç girişimciler Büyükşehir'de
Genç girişimciler Büyükşehir'de

Genç girişimciler Büyükşehir'de

Bahar Zirvesi`ne katılmak üzere Diyarbakır'a gelen Uluslar arası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI Türkiye) Başkanı Ahmet Erhan Tanyeli, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak'a nezaket ziyaretinde bulundu..

A+A-
Uluslar arası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği'nin düzenlediği Bahar Zirvesi programına katılmak üzere Diyarbakır'a gelen Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI Türkiye) Başkanı Ahmet Erhan Tanyeli ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti.
 
Belediye Genel Sekreteri Fethi Suvari ve Meclis Üyesi Cihan Aydın'la birlikte heyeti karşılayan  Kışanak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tanyeli, Kışanak'a dernekleriyle ilgili bilgi vererek, belediyenin çalışmalarını takip ettiklerini ifade etti. Tanyeli, “Programlarınız çok yoğun, çok çok önemli ve değerli işler yapıyorsunuz, takip ediyoruz. Bu yoğunluğun içinde bizi kabul ettiğiniz teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Eş Başkan Gültan Kışanak ise Türkiye'de girişimci olmanın önemine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Ciddi istihdam sorunumuz var, işsizlik sorunumuz var, ekonomik gelişim sorunlarımız var. O nedenle genç kuşağın girişimci olması, istihdam yaratacak ekonomik döngü çarkında rol alacak bir pozisyona gelmesi son derece önemli bir konu, bu nedenle sizleri tebrik ediyoruz.” 
 
“Diyarbakır'da böyle bir çalışmayı yapmanız, Diyarbakır'ı görmeniz, tanımanız, gideceğiniz her yerde Diyarbakır'ın elçisi olmanız ümit verici bir durum” diyen Kışanak, ziyaretten dolayı heyete teşekkür etti.
 
JCİ : Dünya çapında örgütlü platform
 
(JCI), dünya çapında 128 ülkede, 5.000 şubesi ve 200.000'i aşkın üyesiyle faaliyet gösteren genç liderlerin bir arada bulunduğu küresel bir platform.  JCI Birleşmiş Milletler bünyesinde özel danışman statüsünde yer alan ilk sivil toplum kuruluşudur.  Tüm dünyada Asya, Afrika, Amerika ve Avrupa olmak üzere 4 ana bölgede çalışmalarını sürdürmektedir. JCI Türkiye ise, Avrupa bölgesi içinde yer almaktadır.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT