1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Gelinlik Seçerken Mutlaka Kombin İmkânlarınıza Bakın
Gelinlik Seçerken Mutlaka Kombin İmkânlarınıza Bakın

Gelinlik Seçerken Mutlaka Kombin İmkânlarınıza Bakın

Düğün gecelerinde her genç kızın hayallerinde unutulmaz bir gece yaşamak vardır. Bu gecelerde salonların en güzel bayanları tabi ki gelinlerdir.

A+A-

Düğün gecelerinde her genç kızın hayallerinde unutulmaz bir gece yaşamak vardır. Bu gecelerde salonların en güzel bayanları tabi ki gelinlerdir. Ancak bazı zamanlar gelinlerin düştüğü bir takım yanlışlar sonucu geceleri mahvolmakta ve hiçbir zevk alamamaktadırlar. Bu nedenle evlenmeyi düşünen bayanların düğün günü tercih edeceği kıyafetleri ve bu kıyafetleri kombin etme şansı olduğu aksesuarları özenle seçmesi gerekir. Özellikle seçilirken elbiseye uygun ayakkabı, saç modeli, duvak modeli ve kemer modeli büyük önem taşımaktadır. Eğer vücutlarınızın taşımayacağı elbiseleri tercih ederseniz bu şekilde elbiselerinizi ne kombin edebilir ne de üzerinizde güzel bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Gelinlik Almadan Önce Tarzınızı Yansıtın

Kıyafet alınmadan önce dikkat edilmesi gereken ilk konu elbiselerin vücutlarınızın üzerinde nasıl duracağıdır. Yani bir başka deyişle vücudunuzun elbiseyi taşıma durumudur. Eğer vücut tipinize uygun tercih etmezseniz elbise üstünüzde durmaz ve düğün boyunca rahatsız olursunuz. Bu sebeple önce vücut yapınıza uygun elbise seçmelisiniz. Daha sonra hayatınızda bir kere giyeceğiniz bu kıyafetler için tarzınızı yansıtmanız gerekir. Eğer eğlenceli bir hayatınız varsa eğer o zaman daha kısa elbiseler ile kendinizi özgür bırakabilir ve bütün düğün boyunca rahatlıkla oynayabilirsiniz. Artık yapacağınız ince dokunuşlar sayesinde düğün gecenizde hem rahatlıkla oynayabilir hem de gecenin en şık bayanı kolaylıkla olabilirsiniz.

Gelinlik Saç Modelleri Ve Duvakları

Gelinlerin düğün gecesi belki de en dikkat ettikleri konu saçları ve duvaklarıdır. Bu nedenle saatlerini kuaförlerde geçirirler. Ancak yine de bazı zamanlar düşülen hatalar sonucu saç kendisini pasif hale getirir ve hiçbir kullanım alanı yaratmaz. Bu nedenle ilk olarak elbise seçimi yapılmalı ondan sonra saç ve duvak ayarları yapılmalıdır. Genelde kısa ve dekolteli elbiselere topuz saçlar daha çok gitmektedir. Boyun kısmını tamamen açık bırakarak dikkat çekme şansına sahip olursunuz. Daha uzun ve sade modellerde ise saçların açık durması ve boyun kısmını kapatması gelinlere ayrı bir hava ve zariflik katmaktadır.

Danteller İle Dekoltelere Ayrı Bir Hava Katın

Son zamanlarda kullanımı git gide artan danteller sayesinde artık düğün kıyafetlerinize ayrı bir kombin şansı yakalamış oldunuz. Genellikle göğüs bölgesinde tercih edilen bu dantelleri isteğiniz doğrultusunda etek kısmınıza ya da bel kısmınızda da kullanabilirsiniz. Danteller ile göğüs dekolteleri biraz olsun kapatır ayrıca daha şık bir hava katarsınız. Böylece oluşabilecek kazalardan korunarak gece boyunca daha rahat eğlenirsiniz. Eğlenmenin yanında kıyafetin rahatlığıyla bu en güzel geceniz de gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Gelinlikleri Taşlar İle Süsleyin

Son günlerde moda olan taşlı tasarımlar hemen hemen her kıyafette göz alıcı bir zariflik oluşturmaktadır. Bunun farkına falan tasarımcılar düğün kıyafetlerini ekstra olarak taşlı tasarlamaya başladılar. Taşlar ile süslenen bu kıyafetler daha göz alıcı ve daha şık durmaktadır. Taşların genelde etek kısmında ve bel kısmında bulunduğu elbiselerde taşların şıklığı kıyafetin ortaya çıkmasını sağlar. Taşların göz alıcı parıltısı sayesinde kıyafetiniz çok daha ön plana çıkar ve daha şık bir hal kazanır. Ayrıca bu taşlı modellerin altına gri ve yaz açık beyaz bir ayakkabı ile oldukça kolay bir şekilde kombin yapar ve kıyafetinizi iyice ön plana çıkarabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler